Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Podujatia od piatku do prvej adventnej nedele: Koncert aj nákupy bez peňazí

Túto nedeľu zapálime prvú sviečku na adventnom venci. Dovtedy si môžete vychutnať rôzne akcie v našom meste. Toto je náš výber.

Ilustračný obrázok k článku Podujatia od piatku do prvej adventnej nedele: Koncert aj nákupy bez peňazí
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Last Christmas

29. 11. 2019 o 19:30 hod. Kino Centrum, Michalovce

Hviezda z filmu Hry o tróny Emilia Clarke žiari, zabáva a dojíma v romantickej vianočnej komédií Last Christmas. V jej príbehu sa dokonale spája autorský talent herečky a oscarovej scenáristky Emmy Thompson s nadčasovými skladbami Georga Michaela.

Mikulášsky dobrý skutok

30. 11. a 1. 12. 2019, Autoumyváreň Napeň.to, Močarianska 18/A, Michalovce

Autoumyváreň Napeň.to na Močarianskej 18/A v Michalov­ciach bude počas víkendu robiť dobré skutky. Výťažok z tejto akcie sa použije na rehabilitáciu Gabriela, ktorý ostal po dopravnej nehode pripútaný na vozík.

Akcia sa bude konať v sobotu 30. novembra a 1. decembra 2019.

Zóna bez peňazí

30. 11. 2019 od 9:00 do 14:00 hod., Mestské kultúrne stredisko, Michalovce

Ak máte doma nepotrebné, ale zachovalé a nepoškodené sezónne – zimné oblečenie aj hračky, hry, domáce potreby a iné, doneste ich v sobotu dopoludnia do vestibulu MsKS v Michalovciach (Kino Centrum). Určite niekomu pomôžete alebo urobíte radosť. Z prinesených vecí bude možné si vyberať priebežne, najneskôr však do druhej popoludní.

Dámska jazda

30. 11. 2019 o 14:00 hod., U Tiffanyho v Michalovciach

„V žiadnom veku by si sa nemala uspokojiť s tým, že si len tak sadneš ku krbu a budeš sa pozerať naokolo. Život je určený k tomu, aby si ho prežila. Zvedavosť musí byť neustále prítomná. Nikdy a za žiadnych okolností sa nesmieš otočiť životu chrbtom.“ Takto vás pozývajú organizátori na Dámsku jazdu U Tiffanyho v Michalovciach už 30. 11. 2019 o 14:00 hod.

Voda, čo ma drží nad vodou

30. 11. 2019 o 17:30 hod., Kino Centrum, Michalovce

Film o najväčšej legende (česko)slovenskej poetickej scény – Jozefovi Urbanovi. Úsmevno – dramatický príbeh jedného z najväčších slovenských básnikov, predstaviteľa takzvanej stratenej generácie. Autora libreta k muzikálu Kráľ Dávid a mnohých známych piesňových textov, ako napríklad Vráť trochu lásky medzi nás, (Money Factor), Len s ňou (Miro Žbirka), ale hlavne Voda čo ma drží nad vodou (Elán). Básnika, ktorý bol aj človekom a ktorý bol zároveň aj svojim vlastným protikladom.

Richard Müller

1. 12. 2019 o 18:00 hod., Mestské kultúrne stredisko, Michalovce

S tohtoročným projektom “Šansóny a iné piesne” precestuje Richard Müller spolu s hosťami Michaelom Kocábom a Ondřejom Soukupom celé Slovensko a Česko. Koncertný program bude pozostávať zo šansónových piesní z autorskej dielne Hapka/Horáček, s tematicky nosným albumom V penziónu svět, na ktorom v r. 1988 exceloval okrem iných interpretov Richard Müller aj Michael Kocáb.

V programe zaznejú menej hrávané piesne z diskografie R.Müllera, ako aj overené hity v skvelých aranžmánoch špičkovej sprievodnej skupiny.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Pozrite si vo videu nižšie aj vianočné trhy v Bratislave.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie