Šport Hádzaná

Pohár je v našich rukách: Michalovské hádzanárky triumfovali v Slovenskom pohári

Hádzanárky klubu Iuventa Michalovce triumfovali v Slovenskom pohári. Naše hráčky majú na konte už spolu osem víťazstiev.

Ilustračný obrázok k článku Pohár je v našich rukách: Michalovské hádzanárky triumfovali v Slovenskom pohári
13
Galéria

Hádzanárky Iuventy Michalovce piatykrát za sebou triumfovali v Slovenskom pohári. Vo finále záverečného turnaja v Trenčíne zdolali v nedeľu Bemaco Prešov 33:25 a na konte už majú v tejto súťaži spolu osem víťazstiev.

Právo účasti

Iuventa od začiatku potvrdzovala úlohu favorita a po desiatich minútach finálového duelu viedla už 8:3. Prešovčanky kopili technické chyby, z čoho rezultovali rýchle protiútoky a Levčenková zavŕšila päť sekúnd pred sirénou skóre prvého polčasu už na 20:11 pre Michalovce. O víťazovi bolo prakticky rozhodnuté a tak tréner obhajcu dal v druhom polčase viac priestoru aj hráčkam z lavičky. Iuventa si držala pohodlný odstup od súpera, ktorému sa v závere podarilo skorigovať skóre na osemgólový rozdiel.

Najlepšou strelkyňou zápasu bola s ôsmimi gólmi Jevgenija Levčenková. Okrem prémie 1200 eur získali víťazky aj právo účasti v európskom Vyzývacom pohári 2017/2018. Ak sa stane Iuventa majstrom, právo prejde na zdolané finalistky z Prešova.

Hlasy po zápase

František Urban, tréner Iuventy: „Pohár je v správnych rukách. V tréningovom tempe sme finále zvládli a veľmi nás teší, že sme obhájili víťazstvo a budeme mať pekný záver roka. Snažili sme sa dať priestor všetkým hráčkam. Víťazstvo je pre nás motiváciou do ďalšej práce.“

Dušan Daniš, tréner Prešova: „Svoju úlohu sme splnili a spokojní sme aj s druhým miestom. Vo finále sa ukázala vyššia kvalita Iuventy, mňa mrzia najmä zbytočné chyby na začiatku zápasu. Z toho vyplývali góly súpera a to dnes rozhodlo. Iba takéto zápasy nás posúvajú dopredu.“

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z MIchaloviec a okolia

Fotoreportáž z finále záverečného turnaja
13
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie