Veronika Ondo-Cholewová Šport Iné športy

Pohár trpezlivosti michalovského trénera pretiekol: Ušili sme si z hanby kabát

Tréner michalovských hokejistov sa po zápase HK Dukla Ingema a HK Poprad vyjadril stručne. To, čo podľa neho predviedli, je veľká hanba.

Ilustračný obrázok k článku Pohár trpezlivosti michalovského trénera pretiekol: Ušili sme si z hanby kabát

Hneď od úvodnej minúty sa v Poprade hral „hore-dole“ hokej. Najprv boli nebezpečnejší domáci, ich streľba však končila buď na pripravenom Trenčanovi alebo končila na zadnom mantineli. Po úvodnom tlaku sa nadýchli aj hostia z Michaloviec a v 9. minúte sa po závare pred domácou bránkou ujalo zakončenie Lalancetta k žrdi – 0:1.

Vyrovnanie

Vyrovnanie prišlo na začiatku 16. minúty. Za bránkou Michaloviec zabojoval Kundrik, puk sa odrazil k osamotenému Matejovi Paločkovi a ten sa nemýlil. Hostia boli nebezpeční aj v ďalšom priebehu. Vďaka svojej aktivite sa prepracovali aj k minútovej presilovke o dvoch hráčov.

V nej puk z bránkovej čiary odpaľoval obetavým zákrokom obranca Popradu Erving. Už v hre 5 na 4 unikla dvojica Jacobs a Zagrapan. Druhého menovaného ale hosťujúci brankár Trenčan vychytal.

Druhá tretina

V druhej tretine sa na ľade dlho nič nedialo. Zlom nastal v 28. minúte. Svitana obohral dvoch protihráčov a naservíroval puk Takáčovi pred bránkovisko, ktorý zmeral „teplotu“ Trenčanovi a Poprad viedol. Prešlo iba päť sekúnd a hostia znova lovili puk zo siete, keď sa do horného rohu trafil nórsky útočník Karterud. Hosťujúca lavička reagovala oddychovým časom.

Ten však nepadol na úrodnú pôdu. Už na začiatku 30. minúty sa ukážkovo z prvej trafil Handlovský a vyhnal Trenčana z bránky Michaloviec, ktorého nahradil Surák. Ten „kamzíkom“ dlho odolával. Kaputiloval až tesne pred odchodom na druhú prestávku. Strelcom piateho gólu Popradu bol opäť Lukáš Handlovský.

Presilovka

Demontáž hostí pokračovala aj v tretej tretine. Už po 36 sekundách hry sa do úniku dostal Svitana a svoje sólo zakončil efektným blafákom – 6:1. Pri hre 4 na 4 sa druhým gólom v zápase prezentoval Samuel Takáč. V 48. minúte kozmeticky upravoval skóre z pohľadu hostí Linet, ktorý pomedzi Vošvrdove betóny usmernil strieľanú prihrávku od Vorobyeva.

V závere si hostia zahrali 35 sekúnd početnú výhodu o dvoch hráčov, ale okrem nebezpečnej strely Safaralejeva nič konštruktívne nevymysleli. V pokračujúcej presilovke zachytil na obrannej modrej Handlovský katastrofálnu rozohorávku Mesikämmena a svoj únik zakončil napriek márnej Surákovej snahe tretím gólom v stretnutí. Hetrik Handlovského vyniesol Popradu ôsme víťazstvo v rade.

Hlasy trénerov

Peter Mikula, tréner Popradu: „Keď som v utorok pozeral zápas Michaloviec so Slovanom, tak som tušil, že budú veľmi nepríjemní. To sa potvrdilo v prvej tretine. Od druhej tretiny sme dali zlepené góly a hostia nám k nim dopomohli. Prestali hrať a neboli nebezpeční. Hráčom sa musím poďakovať za druhú a tretiu tretinu.“

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: „K zápasu len krátko. Ušili sme si z hanby kabát. Čo sme od druhej tretiny predviedli, je veľká hanba. Výsledok hovorí jasnou rečou o nás, nie o Poprade. Súper nás za všetko vytrestal. Hrali sme proti sebe, nie proti Popradu. Niektorí hráči sa asi cítia veľmi komfortne v Michalovciach. Beriem to na seba, môj pohár trpezlivosti pretiekol. Už toho bolo dosť, to nie je prvý zápas. Nedá sa to tolerovať. Sú príliš spokojní a zabudli na to, že netreba iba brať, ale aj niečo odovzdať. Domácemu trénerovi k výsledku gratulujem, diváci si to užijú.“

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 8:2 (1:1, 4:0, 3:1)

• Góly: 16. Matej Paločko (Bjalončík, Kundrik), 28. Takáč (Svitana, Ťavoda), 28. Karterud, 30. Handlovský (Preisinger, Vandas), 40. Handlovský (Preisinger, Vandas), 41. Svitana (Zagrapan, Brejčák), 46. Takáč (Erving), 59. Handlovský – 9. Lalancette (Mašlonka, Dalhuisen), 48. Linet (Vorobyev, Hvila). Rozhodovali: Kalina, Adamec – Krajčík, J. Konc ml., vylúčení: 5:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1491 divákov
  • Poprad: Vošvrda – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Magovac, Ťavoda, Božoň – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Paukovček, Karterud – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik – Králik
  • Michalovce: Trenčan (30. Surák) – Dalhuisen, Ventelä, Vorobjev, Mesikämmen, Hančák, Kolba, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Mašlonka – Hričina, Galamboš, Spilar – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Šimun, Hvila – Borov

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Viete, že aj na zápasy môžete už cestovať novšími autobusmi? Pozrite si video nižšie.

Hl. foto: archív