Správy

Pomôcť turizmu na dolnom Zemplíne majú zábery z vtáčej perspektívy

Na Zemplíne vzniká fotopublikácia, ktorá priblíži najkrajšie miesta tohto regiónu.

Ilustračný obrázok k článku Pomôcť turizmu na dolnom Zemplíne majú zábery z vtáčej perspektívy
Zdroj: Milan Bališin

Vzbudiť záujem verejnosti o región dolného Zemplína je ambíciou práve vznikajúcej fotopublikácie Michalovce a okolie z neba. Letecké snímky predstavujú oblasť ako „krajinu jazier“, i ako región s bohatým zastúpením kultúrnych a historických pamiatok.

Podľa slov Andrey Farkašovej z vydavateľstva CBS sa na vzniku publikácie môže podieľať aj široká verejnosť. „Zemplínska šírava, pôvodne nazývaná aj ako Vihorlatská nádrž, má povesť najteplejšieho kúta v celej krajine. Nielen svojimi lákavými plážami, ale aj najviac teplými slnečnými a tropickými dňami ponúkala miesto pre oddych miliónom ľudí, ktorí sem cestovali,“ pripomenula Farkašová potenciál regiónu, ktorý bol v druhej polovici 20. storočia jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v rámci Slovenska.

Prispejte aj vy

„V súčasnosti už tieto davy nanešťastie odišli,“ dodala s tým, že vznikajúca fotopublikácia chce dať oblasti novú príležitosť, ako sa prezentovať v tom najkrajšom svetle.

Okrem prírodných zaujímavostí v podobe Vinianskeho jazera, Zemplínskej šíravy, Senianskych rybníkov či Morského oka, publikácia z vtáčej perspektívy predstaví aj Viniansky hrad, kaštieľ Sirmaiovcov v Rakovci nad Ondavou alebo Chrám presvätej trojice v Zalužiciach.

Na publikácii sa môže podieľať aj široká verejnosť. „Budeme vďační za každý podnetný nápad či tip pre tvorbu tejto publikácie,“ uzavrela Farkašová.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie