Ilustračný obrázok k článku Prehovorili úspešní poslaneckí kandidáti: Čo prezradili Potocký, Gejguš či Kaplan?
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Prehovorili úspešní poslaneckí kandidáti: Čo prezradili Potocký, Gejguš či Kaplan?

Kandidovanie na funkciu mestského poslanca v Michalovciach pre nich dopadlo úspešne. Čo prezradili Potocký, Gejguš, Kaplan a Dufinec?

Komunálne voľby
Komunálne voľby

Prehovorili úspešní poslaneckí kandidáti: Čo prezradili Potocký, Gejguš či Kaplan?

Kandidovanie na funkciu mestského poslanca v Michalovciach pre nich dopadlo úspešne. Čo prezradili Potocký, Gejguš, Kaplan a Dufinec?

Ilustračný obrázok k článku Prehovorili úspešní poslaneckí kandidáti: Čo prezradili Potocký, Gejguš či Kaplan?
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Komunálne voľby rozhodli nie iba o hlave mesta Michalovce, ale aj o novom mestskom zastupiteľstve. Niektorým kandidátom na post michalovského poslanca sa vo voľbách nezadarilo, iným zase áno. Do druhej spomínanej skupiny patria aj Miroslav Dufinec, Milan Potocký, Mirko Gejguš a Milan Kaplan. A práve ich povolebné reakcie na otázku, aké sú ich poslanecké ciele a priority do 4-ročného funkčného obdobia v Mestskom zastupiteľstve, vám teraz v našom článku prinášame.

Miroslav Dufinec, (SMER-sociálna demokracia, MOST-HÍD, Strana zelených Slovenska), kandidoval vo volebnom obvode č. 3, získal 651 hlasov.

„Bol som zvolený do zastupiteľstva za 3. volebný obvod – sídlisko Juh, kde bývam. Viacerí obyvatelia tejto časti mesta sa sťažujú na rozbité chodníky a cesty. Preto jednou z mojich priorít bude aj zlepšenie stavu chodníkov a cestných komunikácií. Je však potrebné dodať, že oprava chodníkov a ciest sa v meste neustále deje, je to vlastne nikdy nekončiaci proces, ktorý sa realizuje po celom meste,“ povedal M. Dufinec. Ďalej pokračoval, že nie je možné zvládnuť kompletnú rekonštrukciu úplne všetkých ciest a chodníkov, ale podľa neho je dôležité opravovať tie úseky, ktoré sú kritické alebo vo veľmi zlom stave.

Netýka sa to len ulíc s bytovými domami, ale aj ulíc takzvanej individuálnej bytovej výstavby. Mojím cieľom je však zanechať na Juhu trvalejšiu „pridanú“ hodnotu. Budem sa preto snažiť, aby sa zrealizovala rekonštrukcia športových areálov základných škôl, ale aj modernizácia materských škôl v našom obvode," dodal.

Podľa Dufinca je potrebné natrvalo vyriešiť úsek, ktorý susedí s bývalým centrom voľného času. „Vyrástla tam nekontrolovaná "džungľa“, je to smetisko a ekologická katastrofa. Mesto už urobilo prvé kroky k náprave – vyzvalo Slovenský pozemkový fond, ktorému daný pozemok patrí, aby urobil nápravu. Teraz je potrebné čakať za vyjadrením SPF a na jeho základe postupovať ďalej. Mojím asi najväčším cieľom je modernizácia Mestskej plavárne. Obyvatelia Michaloviec si zaslúžia moderný bazénový komplex – vodný svet s interiérovými ale aj exteriérovými bazénmi a relaxačnými prvkami," vyjadril sa Dufinec.

Milan Potocký (OĽANO, ŠANCA ,NOVA, Sloboda a Solidarita ,SME RODINA-Boris Kollár, SPOLU-občianska demokracia), kandidoval vo volebnom obvode č. 5, získal 1313.

„Počas predvolebnej kampane sme ako kandidáti na poslancov absolvovali stovky stretnutí s Michalovčanmi priamo na sídliskách a v uliciach mesta, kde sme sa zaujímali o ich názory ale aj problémy, ktoré ich ako obyvateľov mesta trápia. Väčšina obyvateľov je spokojná s tým, že centrum Michaloviec prešlo v posledných rokoch výraznou rekonštrukciou a revitalizáciou. Menej spokojní sú však ľudia so stavom na ich sídliskách. Vo viacerých častiach mesta je nedostatok parkovacích miest, Michalovčania sú preto často nútení parkovať svoje autá priamo na ceste, alebo na zeleni a potom riskujú pokutu,“ povedal pre náš portál Milan Potocký.

Podľa neho v mnohých lokalitách chýbajú kontajnerové stojiská a detské ihriská. V okolitých mestách majú podľa jeho slov tínedžeri k dispozícii skateparkové ihriská. „V Michalovciach takéto športovisko stále chýba,“ dodal Potocký.

Uviedol, že väčšina chodníkov a ciest na sídliskách je v dezolátnom stave a rovnako sú na tom aj autobusové prístrešky. „V najbližších štyroch rokoch sa preto budeme musieť viac zamerať na zlepšenie kvality života Michalovčanom priamo na ich sídliskách a nielen na centrum mesta.“

Mirko Gejguš, (nezávislý kandidát), kandidoval vo volebnom obvode č.1, získal 412 hlasov.

„Najdôležitejšie body môjho volebného programu, ktorých realizáciu by som chcel ako poslanec MsZ v nasledujúcom volebnom období podporiť sú realizácia rekonštrukcií medziblokových priestorov na ul. Kpt. Nálepku, Nám. Osloboditeľov, Prof. Hlaváča a K. Kuzmányho, realizácia chodníka medzi Farskou ulicou a Hurbanovým nábrežím, rekonštrukcia detského ihriska na Ul. Kukoreliho -Verbovčík a vybudovanie nového centrálneho ihriska na parkovisku pri Prof. Hlaváča,“povedal Gejguš.

Zároveň doplnil, že ďalší bod je príprava územia pre budúcich investorov – výber vhodnej lokality a zabezpečenie výstavby infraštruktúry v priemyselnom parku. Medzi svoje najdôležitejšie body považuje aj rekonštrukciu Parku študentov a výstavbu “skate a workoutového“ ihriska.

„Tiež nový plavecký bazén a kúpalisko pre Michalovce (príprava územia, zabezpečenie PD, výstavba),“ dodal na záver k svojim prioritám.

Milan Kaplan, Mgr. (OĽANO, Sloboda a Solidarita, SME RODINA-Boris Kollár, NOVA, ŠANCA, SPOLU-občianska demokracia) kandidoval vo volebnom obvode č. 3, získal 858 hlasov

„Ako opozičný poslanec budem predovšetkým dozerať na hospodárne nakladanie s finančnými prostriedkami a majetkom mesta. Dôraz budem klásť na zníženie zadĺženia mesta, na zvýšenie transparentnosti a zameriam sa tiež na oblasť školstva a športu,“ vyjadril sa pre náš spravodajský portál Michalovce 24 Milan Kaplan.

Ten zároveň doplnil, že ako poslanec za volebný obvod Juh (aj keď opozičný) sa bude snažiť presadiť dokončenie rekonštrukcií ciest a chodníkov, ktorých sa komplexná revitalizácia sídliska Juh nedotkla.

„Bude potrebné tiež zabezpečiť poriadok a bezpečnosť v areáli bývalého CVČ na Okružnej ulici a dobudovať chýbajúce detské ihriská a športoviská v medziblokových priestoroch,“ uviedol.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z MIchaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín