Aktualizované Rôzne

Prekvapivé zmeny v známej rekreačnej obci pri Šírave

Rekreačná obec v okrese Michalovce prešla zaujímavými zmenami. Prinášame podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Prekvapivé zmeny v známej rekreačnej obci pri Šírave
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Chod obce Kaluža v okrese Michalovce riadi od 5. októbra zastupujúci starosta, nového štatutára si budú voliť 4. apríla 2020. Potvrdila to vedúca odboru všeobecnej vnútornej správy Okresného úradu Michalovce Danica Džačková.

Marek Misár

Dočasným štatutárom obce sa stal Marek Misár po tom, ako ho do funkcie zastupujúceho starostu 5. októbra zvolilo obecné zastupiteľstvo. V minuloročných novembrových komunálnych voľbách zvolená Jana Macejková sa svojej funkcie starostky podľa jeho slov zriekla k 18. septembru abdikačným listom.

Misár uviedol, že ako dôvody svojho odstúpenia uviedla „osobné a zdravotné“. Macejková na výzvu na vysvetlenie príčin nereagovala.

Zastupovanie

Misár, ako aj zamestnanci obecného úradu presné príčiny abdikácie nepoznajú. „Bolo to pre nás prekvapením z každej strany, pretože obec to má celkom dobre naštartované, odkedy sme ju prebrali po bývalom vedení. Neviem, z akého dôvodu sa toto stalo,“ skonštatoval Misár s tým, že svojej funkcie sa neskôr vzdala aj zástupkyňa starostky Iveta Kalaninová.

Ako doplnil, poslanci mu zverili úlohu zastupovať obec do aprílových volieb pravdepodobne z dôvodu, že vo vlaňajších komunálnych voľbách sa umiestnil druhý, pričom za Macejkovou zaostal len o osem hlasov. V súčasnosti prácu zastupujúceho starostu vykonáva popri svojom povolaní, no ako uviedol, akonáhle mu to okolnosti dovolia, obmedzí svoje pracovné povinnosti len na úlohu štatutára obce.

Obec by v najbližšom období mala dokončiť projekt výstavby cesty na novej ulici, na ktorý majú predschválený finančný príspevok z Poľnohospodárskej platobnej agentúry. Macejková je v súčasnosti práceneschopná.

Vo videu nižšie si pozrite aj plavbu výletnej lode po Zemplínskej šírave a zaspomínajte si na leto :-)

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie