Veronika Ondo-Cholewová Šport Futbal

Premiéra trénera futbalistov MFK Zemplín: Jozefovi Majorošovi sa darilo

Jozefovi Majorošovi sa vydarila premiéra v pozícii trénera futbalistov MFK Zemplín Michalovce. Jeho zverenci deklasovali v sobotňajšom zápase 16. kola Fortuna ligy doma druhý tím tabuľky FC DAC Dunajská Streda 5:0.

Ilustračný obrázok k článku Premiéra trénera futbalistov MFK Zemplín: Jozefovi Majorošovi sa darilo

Vedenie MFK Zemplín Michalovce sa 11. novembra po neuspokojivých výsledkoch A-mužstva v uplynulých týždňoch dohodlo na ukončení spolupráce s hlavným trénerom Antonom Šoltisom. Do skončenia jesennej časti Fortuna ligy sa kormidla ujal jeho asistent Majoroš.

MFK Zemplín Michalovce deklasovali v sobotňajšom zápase 16. kola Fortuna ligy doma druhý tím tabuľky FC DAC Dunajská Streda 5:0.

Hrubé chyby

Úvodné minúty patrili hosťom, ktorí sa snažili otvoriť skóre. Davisova krížna strela v 8. minúte neskončila v Kirovej bránke a michalovský brankár krátko na to viackrát podržal svoj tím pri hlavičkách hostí.

Ďalšie minúty prvého dejstva jednoznačne patrili domácim, hostia naopak vyprodukovali mnoho hrubých chýb najmä v obrane. V 11. minúte Savvidis vysunul Sidibého, ktorý sa dostal za obranu hostí a prestrelil Jedličku – 1:0. O 5 minút sa do šance dostal aj Savvidis, zblízka však brankára hostí neprekonal.

Do vlastnej bránky

Vyrovnať mohol v 24. minúte Blackman, Kira mu však rýchlym zákrokom uprel gólovú radosť. V 27. minúte vzal Danko loptu Kružliakovi, ten ho fauloval a z nariadenej penalty Kolesár upravil na 2:0.

Najmä v závere prvého polčasu hostia doplatili na zmätky v obrane a keď Martinez v 40. minúte vysunul Sidibého, bolo už 3:0. O tri minúty si Kolesárov center zrazil do vlastnej bránky Koštrna a dunajskostredskú prvopolčasovú katastrofu dokonala chyba hostí rozohrávke, po ktorej Kolesár zvýšil na 5:0.

Víťazstvo

V 61. minúte sa po rohovom kope dostal do šance Sidibé, jeho pokus zblízka zmaril Jedlička. Hra v druhom polčase už nemala taký spád ako v prvom, pribudlo však osobných súbojov a viacero ostrejších zákrokov. V 75. minúte si Kira poradil so strelou Vidu.

Domáci si napokon pripísali presvedčivé víťazstvo, ich najvyššie v sezóne.

Hlas trénera

Jozef Majoroš, tréner MFK Zemplín Michalovce: „V predošlých zápasoch sme mali problémy s premieňaním šancí, dnes sme mali naopak vysokú efektivitu. V prvej štvrťhodine hry sme mali problémy s terénom, ktorý bol náročný. V prvom polčase sme boli lepšie mužstvo, hráčom hostí sme nedávali priestor. Naša hra v prvom polčase zniesla prísne kritériá. Druhý polčas sa už iba dohrával.“

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC Dunajská Streda 5:0 (5:0)
Góly: 11. a 40. Sidibé, 27. a 45.+ Kolesár (prvý z 11m), 43. Koštrna (vl.). Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Grič, Sidibé, Rota – Vida, 1528 divákov.
MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Pino Soler, Vojtko – Grič – Danko (71. Kountouri­otis), Savvidis, Martinez, P. Kolesár (88. M. Kolesár) – Sidibé
DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna (46. Ramirez), Kružliak, Beskorovajnij, Davis – Vida, Oravec, Ronan – Blackman (83. Fábry), Vida, Divkovič (81. Šimčák)

Na snímke tréner MFK Zemplín Michalovce Jozef Majoroš.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.