Správy

Rekonštrukcia frekventovanej križovatky v Michalovciach je hotová

Na križovatke Hollého – Sládkovičova – Partizánska sa zvýši bezpečnosť. Pozrite sa, čo všetko sa tam zmenilo.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia frekventovanej križovatky v Michalovciach je hotová
Zdroj: Mesto Michalovce

Mesto Michalovce zrekonštruovalo frekventovanú križovatku na uliciach Hollého – Sládkovičova – Partizánska. V rámci projektu s rozpočtovým nákladom takmer 400-tisíc eur tu zhotoviteľ obnovil svetelnú signalizáciu, komunikácia má za sebou tiež niekoľko povrchových úprav.

Informovala o tom Marcela Andréová z odboru komunikácie, marketingu a kultúry mestského úradu. Ako uviedla, práce realizované spoločnosťou Eurovia SK sa začali v júli, v podzemí. „Bolo potrebné vykonať pretláčanie pod cestou, aby boli zrealizované preložky a ochrana existujúcich podzemných vedení a kabeláž,“ vysvetlila s tým, že nové zariadenie cestnej svetelnej signalizácie riadi nielen križovatku, ale i priechod pre peších a cyklistov na Hollého – Kostolné námestie.

„V križovatke boli vykonané aj stavebné úpravy existujúcich ostrovčekov, ako aj nové ostrovčeky, bol rozšírený odbočovací pruh a upravený pás pre autobusy na západnej strane komunikácie Sládkovičova – Hollého,“ doplnila Andréová.

Nové priechody

Cez križovatku tiež vedú pešie a cyklistické priechody, ktoré nadväzujú na novoriešený chodník v smere na Zemplínsku šíravu. Chodníková časť pre peších je z betónovej dlažby vrátane prvkov pre imobilných, časti ostrovčekov určených pre cyklistov majú povrch z asfaltu. V rámci rekonštrukcie križovatky došlo aj k úprave zvislého a vodorovného dopravného značenia, úpravu verejného osvetlenia si vyžiadali aj novovytvorené priechody pre chodcov.

Mesto projekt realizovalo vďaka príspevku z Úradu vlády SR po jej výjazdovom rokovaní v Michalovciach, a to vo výške 350-tisíc eur. Z vlastných zdrojov naň mesto použilo 40-tisíc eur.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie