Ilustračný obrázok k článku ROZHOVOR: Sympatická speváčka Nika Karch chystá v rodných Michalovciach vianočný koncert. Hrajte o lístky!
Zdroj: Dnes24.sk

ROZHOVOR: Sympatická speváčka Nika Karch chystá v rodných Michalovciach vianočný koncert. Hrajte o lístky!

Veronika Karchová alias Nika Karch má verné východniarske srdce. Rodáčka z Michaloviec sa vracia domov, aby potešila domáce publikum vianočným koncertom. A hostí bude mať skutočne špičkových! Prečítajte si rozhovor a dozviete sa viac...

Tlačové správy
Tlačové správy

ROZHOVOR: Sympatická speváčka Nika Karch chystá v rodných Michalovciach vianočný koncert. Hrajte o lístky!

Veronika Karchová alias Nika Karch má verné východniarske srdce. Rodáčka z Michaloviec sa vracia domov, aby potešila domáce publikum vianočným koncertom. A hostí bude mať skutočne špičkových! Prečítajte si rozhovor a dozviete sa viac...

Ilustračný obrázok k článku ROZHOVOR: Sympatická speváčka Nika Karch chystá v rodných Michalovciach vianočný koncert. Hrajte o lístky!
Zdroj: Dnes24.sk

Prečo si si na svoj vianočný koncert vybrala práve Michalovce?

Už minulý rok som robila podobný Vianočný koncert v Nitre a už vtedy som sa pohrávala s myšlienkou urobiť to aj v mojom rodnom meste. Toľko hostí sa mi však vtedy nepodarilo zosúladiť ešte aj do Michaloviec, preto som si povedala, že ak sa koncert osvedčí, tak tento rok ho chcem mať v Michalovciach. Podarilo sa, veľmi sa teším, aj keď mi teraz veľa ľudí zo západu vyčíta, že prečo až tak ďaleko, nech ho spravím aj v Nitre.

Ako si si vyberala svojich hostí a prečo práve oni?

Popravde, neviem si predstaviť ani nikoho iného. Brunno ma bude po celý večer sprevádzať spolu s jeho kapelou Panama, tak prečo ho rovno ,,nezneužiť“ aj ako speváka. Je to skvelý hudobník aj spevák. Kulymu som už robila hosťa na turné s Cigánskymi diablami, tak si to teraz vymeníme. A s Beátkou sme mali spoločné turné, spolupracuje sa mi s ňou veľmi dobre, je skvelá speváčka a od malička aj môj vzor, ona tam jednoducho nesmie chýbať. Veľmi sa teším, že prijali všetci traja prijali moje.

Aký máš s ľudmi ako Kuly, Beáta či Brunno vzťah? Pracovný a súkromný.

S mojimi hosťami mám veľmi kamarátsky vzťah, hocikedy si zavoláme, alebo sa stretneme, ak je čas. Mala som veľké šťastie na ľudí a myslím, že sa uvoľnená a kamarátska atmosféra prenesie aj na pódium a diváci to budú cítiť. Čiže naše či už pracovné alebo súkromné vzťahy s týmito ľuďmi sú vynikajúce.

Vraj okrem týchto hostí chystáš ešte jedno veľké prekvapenie. Môžeš už prezradiť o čo ide?

Pôvodne som to chcela nechať ako prekvapenie až na koncerte, ale myslím, že ak ľudia ešte váhajú, či si kúpiť lístok či nie, toto ich možno presvedčí. Dokonalú vianočnú atmosféru doplní detský spevácky zbor Pro Musica z Michaloviec, čomu sa ja nesmierne teším a pre mňa to bude premiérové spievanie so zborom.

Na čo sa môžu fanúšikovia na tomto koncerte tešiť? Budú aj vianočné skladby, príp. nejaké spoločné duetá?

Bude to určite zaujímavé, každý hosť zaspieva zopár svojich najväčších hitov, odznejú rôzne duetá a ľudia sa môžu tešiť aj na spoločnú skladbu. Týmto by som chcela pozvať všetkých ľudí z Michaloviec a blízkeho okolia na tento koncert, ktorý bude určite jedinečný. Lístky sa rýchlo míňajú (VIP vypredané), tak ak to nechcú premeškať, nech si ich čím skôr zadovážia a prídu si tak spoločne s nami užiť tento večer.

Ako spomínaš na turné s Desmodom či Beátou?

Veľmi dobre, kopec skúseností, kopec zážitkov, kopec srandy a v mojom prípade vždy na konci turné kopec sĺz, keď sa to končilo :) Ale dalo mi to veľmi veľa a pre mňa to bola výborná škola.

V októbri si mala spoločný koncert s Karlom Gottom v Michalovciach, kde si bola hosťom jeho koncertu. Ako spomínaš na túto skúsenosť? Aký je maestro Gott človek?

Bola to pre mňa neuveriteľná skúsenosť a pocta. Beriem to s veľkou pokorou, som vďačná za tento koncert. Celý deň som bola nervózna a to nie z koncertu, ale z toho, že sa mám s pánom Gottom stretnúť. Ale bol presne taký, ako som očakávala. Veľmi ľudský, galantný, skromný a vtipný. Po rozhovore s ním zo mňa celá tréma opadla. Väčšinou to tak aj býva, že najväčšie hviezdy sú tí najväčší ľudia. Veľmi ma mrzí, čo ho teraz postihlo a posielam mu množstvo energie a verím, že všetko bude v poriadku.

Aké máš plány na budúci rok?

Chystám nové skladby, klipy, v lete festivaly. Uvidíme, čo prinesie nový rok ;)

Tento rok z rádia zneli z tvojich skladieb hlavne Čerešne. Čo na túto skladbu vravíš odstupom času?

Čerešne boli veľmi rozoberanou skladbou, niekomu sa páčila, iným nie. Ale ja neľutujem, že som do tohto projektu išla a prečo na leto nespraviť tanečnú verziu známeho hitu? Stala sa najhranejšou slovenskou skladbou v rádiách, takže spokojnosť :)

Okrem vianočného koncertu, kde budeš ešte koncertovať?

Mám rôzne koncerty a akcie, ale všetko potrebné a vždy aktuálne ohľadom koncertov je na www.nikakarch.sk prípadne na Facebooku Nika Karch (official).

Čo robíš, keď nekoncertuješ?

Spievam si, aj keď nekoncertujem, veľký relax je pre mňa aj skladanie textov. Prihlásila som sa na tanec, tak budem tanečníčka. A okrem toho taká klasika- stretávanie sa s priateľmi, kino, s priateľom turistika a najnovšie je zo mňa aj žienka domáca a vyváram skoro každý deň.

Máš nový videoklip k skladbe Zázrak. Ako vznikal?

Text mi k nej napísal nitriansky básnik Milan Hodál a keď som ten text dostala, hneď som si k nemu vedela predstaviť hudbu – len klavír, keďže je to taká zamilovaná skladba. Hudbu mi napísala Viky Nagyová, ktorá ma sprevádzala aj na koncerte s Karlom Gottom. Klip mi robili kamaráti z Altway, vystupovali v ňom aj tanečníci zo súkromného konzervatória v Košiciach. Pieseň má skvelé ohlasy a to nielen od čerstvo zamilovaných.

Vianočný koncert Nika Karch a hostia sa bude konať 15.12.2015 v MsKS Michalovce. Lístky si môžete kupovať v MsKS na Nám. osloboditeľov 25, v Minimaxe na Zeleninárskej 24 alebo v Bomexe na Nám. osloboditeľov 33. Cena lístka v predpredaji je 9 eur a v deň koncertu 12 eur.

SÚŤAŽ!

Zapojte sa do našej súťaže a vyhrajte 2 lístky na koncert. Napíšte nám, v akom meste študovala Nika na univerzite? Odpovede nájdete na jej webe, posielajte ich na sutaz@global24.sk najneskôr do 7.12.2015.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto tlačovej správy.

Nika Karch - Rieka
2
Galéria
ROZHOVOR: Sympatická speváčka Nika Karch chystá v rodných Michaloviec viacnočný
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín