Rozširovanie výroby v priemyselnom parku: Vznikne až 80 nových miest!

Spoločnosť pôsobiaca v Michalovciach plánuje rozšíriť výrobu a v tejto súvislosti vytvoriť 80 nových pracovných miest. Desiatky ľudí z armády nezamestnaných by si tak mohli konečne nájsť prácu.

Ondrej Petričko
Ilustračný obrázok k článku Rozširovanie výroby v priemyselnom parku: Vznikne až 80 nových miest!
Zdroj: TASR

Spoločnosť Michatek plánuje v priemyselnom parku v Michalovciach rozšírením výroby určenej na produkciu komponentov pre výrobcov kuchynských zariadení vytvoriť 80 nových pracovných miest. Realizácia zámeru firmy vo výške 5,7 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2013 až 2014.

Plánujú rozšíriť výrobu

„V súvislosti s plánovanou realizáciou zámeru firma Michatek požiadala Ministerstvo hospodárstva (MH) SR o poskytnutie investičnej pomoci vo výške 2,85 milióna eur, z toho vo forme dotácie na dlhodobý hmotný majetok vo výške 250 000 eur, príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta vo výške 800 000 eur a úľavy na dani z príjmu vo výške 1,8 milióna eur,“ uvádza sa v návrhu MH SR na poskytnutie investičnej pomoci, ktorý je v pripomienkovom konaní.

Hlavnými produktmi investičného zámeru bude rozšírenie výroby ventilátorových koliesok, rámov prístrojov a ohrevných zásuviek. Hlavným odberateľom produkcie bude podľa zámeru spoločnosť BSH (výroba domácich spotrebičov) v Nemecku, BSH (výroba elektromotorov) na Slovensku a Gronbach v Rakúsku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame