Správy

Situácia v nemocniciach na Zemplíne: Kde majú najviac zamestnancov v karanténe?

V nemocniciach v Michalovciach, Humennom a vo Vranove ležia stále desiatky pacientov s koronavírusom.

Ilustračný obrázok k článku Situácia v nemocniciach na Zemplíne: Kde majú najviac zamestnancov v karanténe?
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Počet pacientov s ochorením COVID-19 hospitalizo­vaných v nemocniciach siete Svet zdravia na Zemplíne sa za uplynulý týždeň veľmi nezmenil. Najviac ich má nemocnica v Michalovciach, o čosi menej humenská a vranovská nemocnica.

Karantenizovaných zamestnancov má, naopak, michalovská nemocnica najmenej, vranovská najviac. Uviedla to komunikačná špecialistka súkromného poskytovateľa zdravotníckej starostlivosti Jana Fedáková.

„V michalovskej nemocnici je k dnešnému dňu (13. 11.) na ‚COVID lôžkach‘ hospitalizovaných 36 pacientov, z toho zdravotný stav troch si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ priblížila. V domácej karanténe je sedem zamestnancov.

Zamestnanci v karanténe

V nemocniciach v Humennom a Vranove nad Topľou je na reprofilizovaných lôžkach hospitalizovaných po 29 pacientov, napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu si vyžaduje stav jedného, respektíve dvoch pacientov.

Humenská nemocnica, ktorá ako jediná v rámci regiónu Zemplína obmedzila poskytovanie plánovanej zdravotnej starostlivosti, má aktuálne v domácej karanténe 22 zamestnancov. Nemocnica vo Vranove nad Topľou až 39.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie