Šport Iné športy

Slovenské hokejové reprezentantky na zimáku: Čaká ich zápas s Nórskom

Na michalovskom zimnom štadióne v týchto dňoch prebieha Turnaj 6 krajín. Bojujú tam aj hokejové reprezentantky Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Slovenské hokejové reprezentantky na zimáku: Čaká ich zápas s Nórskom
Foto: Rastislav Búgel

Slovenské hokejové reprezentantky vyhrali v stredu vo svojom prvom zápase v A-skupine na Turnaji šiestich krajín v Michalovciach nad Francúzskom 4:1. Zverenky trénera Mateja Ševčíka sa ešte v skupine stretnú vo štvrtok s Nórskom a potom ich čaká duel o konečné umiestnenie. V B-skupine si v stredu Maďarsko poradilo s Čínou hladko 5:0.

Hlas po zápase

Matej Ševčík, tréner SR: „Bol to vyrovnaný zápas, dôležitý bol výkon našej brankárky. Tá nás podržala v kritických momentoch, keď mali súperky veľmi dobré šance. Dali sme druhý gól, ktorý bol zlomový – to bol moment, keď sa zápas preklopil po hernej aj psychickej stránke na našu stranu. Následne prišli dva góly v poslednej tretine, ktorú sme herne kontrolovali viac my. Dve tretiny to bol vyrovnaný zápas a je to ťažký súper, ktorý nás čaká aj na budúcoročných majstrovstvách sveta. Víťazný vstup do turnaja určite hráčkam psychicky pomôže.“ (zdroj: hockeyslovakia.sk)

Turnaj šiestich krajín v Michalovciach

A-skupina:

  • Slovensko – Francúzsko 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
  • Góly: 17. Ištocyová (Čupková), 37. Hlinková (Ištocyová, Čupková), 52. Halušková (Kučerková), 58. Korenková (Halušková) – 20. Rozierová (Passardová). Rozhodovali: Rimbalová – Vall, Moleková, vylúčenia: 5:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0
  • zostava SR: Rišianová – Trebulová, Drábeková, Šuliková, Kučerková, Vargová, Sádecká – Hlinková, Čupková, Ištocyová, Halušková, Košecká, Korenková, Maskaľová, Kúbeková, Suráková, Nemčeková, Hajniková, Dzurinová.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

A teraz na inú tému. Od športu prejdime k jeseni a pekným dekoráciám, ktoré uvidíte v našom videu.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie