Súkromný investor chce vybudovať na Zemplíne nové obchodné centrum!

Na Zemplíne plánuje súkromný investor vybudovať nové obchodné centrum. Tu sú ďalšie podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Súkromný investor chce vybudovať na Zemplíne nové obchodné centrum!
Zdroj: TASR

Projektant Radoslav Harbuľák informoval, že Town shopping center, ako chystané obchodné centrum nazvali, by malo vyrásť v centrálnej mestskej zóne na Námestí osloboditeľov v Michalovciach. „Je navrhnuté s celkovou úžitkovou plochou 24 567,7 m2. Bude v ňom predávaný tovar priemyselného, spotrebného a potravinárskeho charakteru,“ uviedol. Dodal, že spolu 43 obchodných prevádzok si vyžiada približne 220 pracovných mi­est.

Aj parkovacie miesta

Plánované obchodné centrum má pozostávať zo štvorpodlažnej budovy, s tromi nadzemnými a jedným podzemným podlažím. Súčasťou projektu je aj vybudovanie parkovacieho domu so siedmimi podlažiami, z toho jedným podzemným. Pribudnúť by tak v rámci neho a podzemného parkoviska malo 277 parkovacích mi­est.

Kedy chcú začať s výstavbou?

Začiatok výstavby je naplánovaný na júl tohto roka, ukončenie na október 2019. V pláne je, že už o mesiac na to by mohlo byť obchodné centrum v prevádzke. „Reálnosť termínov závisí od časového priebehu povoľovacích konaní. Momentálne prebieha konanie o posudzovaní vplyvov na životné prostredie,“ spomenul Harbuľák. Predpokladaný investičný náklad je 18 miliónov eur.

„Ide o súkromné pozemky a mesto Michalovce nedostalo zatiaľ žiadnu žiadosť o vyjadrenie od investora ani projektanta k tomuto zámeru,“ uviedla v tejto súvislosti hovorkyňa radnice Iveta Palečková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame