Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Svadba na Valentína? Radnica prehovorila o romantickom dátume

Valentín je dňom, kedy sa mnohí rozhodnú pre spoločné manželstvo. Iní zase si práve na 14. februára naplánujú samotnú svadbu.

Ilustračný obrázok k článku Svadba na Valentína? Radnica prehovorila o romantickom dátume
Zdroj: TASR

Michalovská radnica nám prezradila viac, ako to je s valentínskymi sobášmi v našom meste.

Dátumy svadby

Svadby v Michalovciach sú väčšinou v sobotu, prípadne vo štvrtok, kedy sú sobášne dni. Občas si na to snúbenci vyberú práve deň svätého Valentína. Na radnici sme zisťovali, koľko valentínskych svadieb Michalovce zažili v ostatných rokoch.

Zistili sme, že sviatok zaľúbených nie je snúbencami v našom meste extra vyhľadávaný. Napríklad, od roku 2014 boli na Valentína u nás uzavreté len pár manželstiev. Najviac ich bolo v roku 2015. Vtedy boli v Michalociach až tri takéto sobáše. No a jeden valentínsky sobáš sa v našom meste odohral rok predtým – v r. 2014.

Zamilovaní na radnici

A čo dnes? 14. február 2020? Mali na radnici zamilovanú atmosféru? Možno áno, ale svadbu tam nemali.

"Na dnes – Valentína – nemáme žiaden sobáš, " informovala náš spravodajský portál Michalovce 24, Iveta Palečková vedúca odboru komunikácie, marketingu a kultúry, hovorkyňa primátora a MsÚ

A s láskou súvisí aj Socha Zemplína umiestnená práve vo Fontáne lásky. Zohrejte sa pohľadom na fotografie z teplejšieho obdobia, aké máme teraz vo februári na Valentína.

OBRAZOM: Socha Jar Zemplína, ktorá je umiestnená vo Fontáne lásky
9
Galéria
Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie