Šport Iné športy

Ani po prehre na domácom ľade nie je nič stratené, ideme ďalej do Trenčína. Posledná tretina bola pre HK Duklu Ingema Michalovce veľmi ťažká.

Ilustračný obrázok k článku Ťažké chvíle michalovských hokejistov: Krv na ľade, úder na mantinel a krásne strely
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Tesne pred víkendom (9. 4. 2021) pokračoval štrťfinálový súboj HK Dukla Trenčín – HK Dukla Ingema Michalovce. Tentokrát sa stretli na ľade metropoly Zemplína. Zaistilo to aj posledné víťazstvo, keď vyhrali Zemplínčania 5:4.

Gólman Tomáš Tomek

V piatok zmenil Trenčín všetky útočné formácie. Aj brankára. Do tej sa tentokrát postavil Fín Antti Karjalainen. Pre michalovskú Duklu to bola určite zmena, keďže predošlého brankára už mali trošku prečítaného. Michalovčania posadili do bránky gólmana Tomáša Tomeka.

Dôležitým hráčom michalovského tímu bol i útočník Pavol Regenda. Iba 21-ročný hokejista je účastník majstrovstiev sveta do osemnásť aj dvadsať rokov. Je potrebné povedať, že počas týchto „hier“ s Trenčínom naozaj zabodoval.

Mašlonka otrasený na mantineli

V prvej tretine sa nám stal osudný prvý gól od kanadského útočníka Aaronu Berisha. Zakrátko si šiel náš Dávid Šoltés posedieť na trestnú lavicu za nedovolené atakovanie a Trenčín si zahral presilovú hru. Trvalo len chvíľu a hrali sme presilovku aj my, keď na ľadovej ploche zostal ležať Ján Ťavoda. Našťastie sa postavil a trenčiansky hráč dostal trestné minúty.

Oveľa horšie to vyzeralo, keď 34-ročný Marek Mašlonka zostal otrasený pri mantineli. Na ľade to nevyzeralo dobre, s pomocou asistencie musel odísť z ľadu. Do zápasu sa neskôr vrátil.

V prvej tretine stihli ísť na trestnú lavicu ešte hráči z oboch tímov. Radosť prišla asi pol minúty pred koncom prvej tretiny, keď Dávid Mudrák vyrovnal stav.

Najlepšie momenty

V druhej tretine prišla na začiatok veľká šanca pre Mudráka, nevyužitá. Michalovce sa síce dostávali častejšie počas druhej tretiny do strely, ale Trenčín sa dostal do vedenie s druhým pukom do brány.

6 minút pred koncom sme bojovali o góly do bránky. Viaceré strely boli nepresné. Bol to asi najlepší čas zápasu s množstvom zaujímavých momentov. Michalovčania mali krásne prihrávky na jeden dotyk. Žiaľ, skončili sme druhú tretinu bez vystreleného gólu do súperovej bránky.

Veľmi ťažká tretina

Posledná tretina bola pre Michalovčanov veľmi ťažká. 5 minút pred koncom vyhrával Trenčín 3:1.Štyri minúty pred koncom sa tréner Michaloviec rozhodol stiahnuť Tomeka z bránky.

Trenčín dostal trestné minúty za zdvihnutú hokejku na Regendu, ktorý skončil s krvou a my sme ostali na ľade s presilovkou. Hráči sa pokúšali do poslednej chvíle strieľať na bránku. Michalovčania doma prehrali.

HK Dukla Ingema Michalovce 1 : 3 HK Trenčín Dukla

Séria sa po víťazstve Trenčína presúva do ich mesta. Tím z Michaloviec má celkové postupové skóre 3:2, ktoré môže zužitkovať v nedeľu v Trenčíne.