Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Rôzne

TIC v Michalovciach navštívili od začiatku roka aj turisti z ďaleka: Čo vyhľadávali najčastejšie?

Turistické informačné centrá (TIC) na Zemplíne nemajú núdzu o návštevníkov. Nielen za tipmi na výlety do nich prichádzajú aj ľudia z ďalekých krajín.

Ilustračný obrázok k článku TIC v Michalovciach navštívili od začiatku roka aj turisti z ďaleka: Čo vyhľadávali najčastejšie?
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

A tak je tomu aj v Michalovciach. Ako informovala hovorkyňa michalovskej radnice Iveta Palečková, počet turistov, ktorí od začiatku roka navštívili TIC sídliace v budove mestského úradu, dosiahol takmer 3000.

„Kanceláriu navštívilo najviac turistov zo Slovenska. Zahraniční turisti, ktorí do nej zavítali, pochádzali z Česka, Ukrajiny, Ruska, Maďarska, Poľska, Islandu, USA, Kanady, Izraela, Írska, Škótska, Francúzska, Nórska, Filipín, Litvy, Talianska, Rakúska a Thajska,“ priblížila hovorkyňa michalovskej radnice Iveta Palečková.

Podľa jej ďalších slov najčastejšie okrem samotného mesta vyhľadávali lokality, ako je Zemplínska šírava, Vinianske jazero tiež hrad, Morské oko, Sninský kameň, Vihorlat či Senné rybníky, ale aj Beňatinský travertín a drevené chrámy v Ruskej Bystrej a Inovciach.

„Aj napriek nepriaznivému počasiu v júli a epidémii osýpok nebol zaznamenaný nižší počet turistov, keďže počasie v druhej polovici leta bolo veľmi vhodné práve na pobyt pri vode, ktorý je typický pre destináciu dolný Zemplín,“ spomenula.

Informačnú kanceláriu mesta Michalovce otvorili v roku 2006. Odvtedy ju navštívilo približne 120 000 turistov. K dispozícii tam sú okrem iného propagačné materiály, suveníry, knihy či turistické mapy. Záujemcovia v nej získajú tiež informácie o kultúrnych, športových a spoločenských aktivitách a pod.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR