To bude ale krásny pohľad: Do Michaloviec zavítajú nádherné retro vozidlá

Milovníci krásnych vozidiel si prídu na svoje. Do nášho mesta zavítajú nádherné veterány. Už teraz si pozrite prvé informácie.

Veronika Ondo-Cholewová
Ilustračný obrázok k článku To bude ale krásny pohľad: Do Michaloviec zavítajú nádherné retro vozidlá
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Jedno z najkrajších letných podujatí, ktoré sa v našom meste, ale aj v okolí uskutoční, bude Zemplín Veterán Rallye. Tá odštartuje 29. júna a potrvá do 1. júla. Prinášame prvé informácie.

Akcia odštartuje v Michalovciach

V spomínanom termíne sa zídu milovníci áut, ktoré majú po dlhých desaťročiach často vyššiu hodnotu, ako najnovšie modely práve vypustené z výrobnej linky. Zemplín Veterán Rallye je rallye historických vozidiel – automobilov a motocyklov do modelového roku 1975.

Trojdňové podujatie odštartuje práve v Michalovciach a to v piatok 29. júna. Milovníci starej dobrej klasiky sa, aj so svojimi tátošmi, zídu na michalovskom Námestí osloboditeľov. Návštevníkov akcie potešia všakovaké veterány, medzi nimi napríklad aj historické limuzíny či športové vozidlá.

Aj na Šírave

Vystavené veterány si budete môcť pozrieť nielen na Námestí osloboditeľov, ale neskôr aj na Šírave. Celý konvoj sa ďalší deň od Šíravy presunie k zaujímavým zákutiam východného Slovenska. A chýbať nebude ani jazda pri Zemplínskej šírave.

Každoročne sa rallye zúčastní približne osemdesiat historických vozidiel, ktoré brázdia cesty Dolného Zemplína. Presnú trasu, ale aj ďalšie ťaháky podujatia organizátori prezradia až neskôr.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné