Rôzne

Toto sú TOP akcie tohto týždňa v Michalovciach a okolí: Vyberajte už teraz

Ďalší septembrový týždeň je už tu. Pripravili sme pre vás náš výber naj podujatí, ktoré sa počas neho uskutočnia v Michalovciach a okolí.

Ilustračný obrázok k článku Toto sú TOP akcie tohto týždňa v Michalovciach a okolí: Vyberajte už teraz
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Špacírky na kaveju

11. 9. 2019 o 16:30 hod., Mestský úrad – obradná sieň, Michalovce

V Michalovciach budú ďalšie špacírky. Tentokrát so známym košickým turistickým sprievodcom Milanom Kolcunom a novinárom Petrom Bérešom. Sprevádzať vás budú historici Martin Molnár a Matej Starják.

Hokej

13. 9. 2019 o 17.30 hod., Zimný štadión, Michalovce

Čaká nás historicky prvý zápas HK Dukla Ingema Michalovce v extralige. Hokeju bude predchádzať slávnostný program. Prvým súperom Michaloviec v Tipsport lige bude Liptovský Mikuláš a zápas sa začne 13. 9. o 17.30 hod. na michalovskom zimnom štadióne.

Swingový klavír Otakara Krásenského

13. 9. 2019 o 17:00 hod., Mestské kultúrne stredisko, Michalovce

MsKS Michalovce, ZOS Michalovce a Český spolok v Michalovciach pozývajú na benefičný a jubilejný koncert Otakara Krásenského pod záštitou primátora mesta Michalovce Viliama Zahorčáka. Účinkovať budú: OK 3 SWING so speváčkami Gabikou Kozmovou a Ivankou Solianikovou, vokálna skupina FUGA z Košíc, Sestry a bratia v swingu, ZUŠ Michalovce, Tanečný odbor Slniečko, Duo Veronika-Saskia, SZUŠ Talent-UM Michalovce, Michalovskí heligonkáre, Hnojňaňe z Mihaľovec, šansoniérky Gabika Kozmová – Monika Biačková.

Cyklotúra

13. – 14. 9. 2019, Vinné – okolie Šíravy

Od 13. do 14. septembra bude pre milovníkov cyklistiky prebiehať podujatie s názvom Po Vihorlatských vrchoch a okolo Zemplínskej šíravy. Registrácia účastníkov bude v obci Vinné, kde sa uskutoční aj štart pretekov.

Michalovský oriešok

14. 9. 2019, Park študentov, Michalovce

Druhú septembrovú sobotu sa môžete tešiť v Parku študentov na prvý ročník výstavy Michalovský oriešok 2019. Výstava sa uskutoční pod záštitou mesta Michalovce. Akcia bude otvorená vystúpením kynologického klubu Michalovce, ktorý návštevníkom ukáže rôzne disciplíny (agility, obedience, flyball). Na výstave si zmerajú sily michalovskí psíkovia bez rodokmeňov v niekoľkých kategóriach, ako šteniatká, dorast či dospelé psíky. Pripravených je šesť kategórií a tri súťaže.

Futbal

14. 9. 2019 o 19:00 hod., Mestský futbalový štadión, Michalovce

Fanúšikovia futbalu môžu prísť na zápas domáceho tímu MFK Zemplín Michalovce. Rozdajú si to na trávniku s FK AS Trenčím, ktorý svoj zápas odohrajú 14. septembra 2019 o 19:00 hod. na Mestskom futbalovom štadióne v Michalovciach.

Pozrite si nižšie vo videu Michalovčanku Helenu Kočiškovú, ktorá sa venuje paličkovanej čip­ke.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie