Veronika Hunyadiová Krimi

Traktorista nafúkal skoro tri promile

Pri práci na poli sa mu vznietili balíky slamy.

Ilustračný obrázok k článku Traktorista nafúkal skoro tri promile
Zdroj: Policajný zbor SR

Až rok za mrežami hrozí vodičovi traktora, ktorý v sobotu (8.8.) pracoval na poli pod vplyvom alkoholu.

Ako uvádza košická polícia, v sobotu dopoludnia na traktore značky New Holland Ford v michalovskom okrese počas zamestnania „balíkoval“ slamu na poli. Následne došlo k vznieteniu balíkov slamy a „balíkovača“.

Na miesto boli privolaní hasiči aj policajná hliadka, ktorá vodiča podrobila dychovej skúške na zistenie alkoholu v dychu.

V dychu mu bola nameraná hodnota 1,36 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 2,83 promile.

Následne opitého traktoristu policajti zadržali a eskortovali na policajné oddelenie. „Po vykonaní potrebných procesných úkonov bolo vodičovi vznesené obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Teraz mu hrozí až jeden rok vo väzení,“ informovala polícia.

Odhalili 38 opitých vodičov

Ako uviedlo Krajské riaditeľstvo policajného zboru (KR PZ) v Košiciach, uplynulý týždeň vykonali policajti na cestách košického kraja celkovo 7 900 dychových skúšok na zistenie požitia alkoholických nápojov.

„Ide o jedno z opatrení polície počas letnej turistickej sezóny, ktorého cieľom je eliminovať z cestnej premávky vodičov dopravných prostriedkov pod vplyvom alkoholu, znižovať nehodovať a ochrániť čo najviac životov a zdravie,“ uviedla polícia.

Policajti takto minulý týždeň odhalili 38 opitých vodičov. Dvanásti z nich nafúkali viac ako jedno promile a trestnému stíhaniu za spáchanie trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky sa nevyhnú.

Alkohol „asistoval“ uplynulý týždeň aj pri štyroch dopravných nehodách.

Foto: ilustračné

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie