Iné športy

Tréner Chudý po postupe do Tipsport ligy: Diváci nám vytvorili domáce prostredie

Michalovskí hokejisti majú za sebou najväčší úspech v histórii klubu. V siedmom zápase pokorili Žilinu na jej ľade a postúpili do najvyššej súťaže.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Chudý po postupe do Tipsport ligy: Diváci nám vytvorili domáce prostredie
3
Galéria

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce postúpili do najvyššej slovenskej súťaže Tipsport Ligy. V sobotnom rozhodujúcom siedmom zápase baráže zdolali domácu Žilinu 2:1 a v sérii zvíťazili 4:3. Hrdinom hostí bol Jakub Linet, ktorý strelil oba góly Michaloviec.

Hneď po historickom úspechu neskrýval radosť aj tréner Miroslav Chudý. „Mne sa hodnotí tento zápas dobre, lebo sme vyhrali posledný zápas sezóny. Mali sme to o to ťažšie, že sme hrali v Žiline, ale počas celej série sme podávali kvalitné výkony a nik si nemohol byť istý víťazstvom. Som veľmi šťastný za chalanov, že našli sily po náročnej sezóne a dokázali vyhrať a vybojovať postup do najvyššej súťaže,“ vraví tréner nováčika Tipsport ligy.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V sobotu 23. marca sa na štadión do Žiliny vybrala aj početná enkláva michalovských fanúšikov, ktorá hnala svojich miláčikov k historickým momentom. „Veľká vďaka patrí aj divákom, ktorí nám vytvorili domáce prostredie. Bol to pre nás veľký impulz v zápase,“ povedal na záver tréner Miroslav Chudý.

Hokejisti Michaloviec postúpili do najvyššej súťaže
3
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie