Šport Iné športy

Tréner HK Dukla: Bola to najhoršia tretina odkedy som v Michalovciach

Michalovskí hokejisti majú za sebou boj na ľade s HC 07 Detva. Tréner po ich zápase nešetril kritikou.

Ilustračný obrázok k článku Tréner HK Dukla: Bola to najhoršia tretina odkedy som v Michalovciach
Zdroj: Facebook.com/HK Dukla Ingema Michalovce

Lepší štart do zápasu mali domáci, ktorí najskôr nevyužili presilovku, ale v 6. minúte Lalancette dorážkou dokončil akciu Erkinjunttiho – 1:0. Michalovce boli v prvej tretine strelecky aktívnejšie, ale góly v nej dali už iba hostia. V 10. minúte využil Sýkora voľný priestor pred brankárom Škorvánekom a po tvrdej strele Raisa bolo od 14. minúty 1:2.

Michalovský obranca Southorn

Domácich brzdili aj oslabenia a po pohotovej strele Gachulinca v 23. minúte prehrávali už 1:3. Po tomto momente došlo k striedaniu v bránke Dukly, no Tomek si udržal čisté konto iba päť minút. Efektívni hostia udreli aj v oslabení, keď chybu McCormacka potrestal Sýkora – 1:4. Domáci sa však nevzdali, do hry ich vrátil Lalancetteho gól na 2:4.

V tretej tretine pribudlo vylúčených, obrany tímov si však s početnými nevýhodami dokázali poradiť. Platilo to až do 55. minúty, keď michalovský obranca Southorn upravil na 3:4. Domáci skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale gól už nepadol.

Hlasy trénerov

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: „Mali sme dobrý začiatok, prvých desať minút bol na ľade jeden tím. Potom sme mali viacero vylúčení a Detva sa dostala do vedenia. Druhá tretina bola z našej strany najhoršia odkedy som v Michalovciach. Neskórovali sme ani v prečísleniach o dvoch hráčov. V tretej sme hrali dobrý hokej a tak by sme mali hrať od začiatku a celých 60 minút. Musíme pridať v zakončení a byť stabilnejší vo výkonoch. Dúfam, že dnešný zápas bol budíček pre niektorých chlapcov.“

Ernest Bokroš, tréner HC 07 Detva: „Veľmi si ceníme tieto tri body. Rozhodlo to, že sme dnes ubránili prakticky deväť oslabení, využili sme dve presilovky a skórovali aj v oslabení. Nadviazali sme na dobré výkony z Nových Zámkov, ale aj z iných zápasov a premenili to na trojbodové víťazstvo.“

Góly

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 07 Detva 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 6. Lalancette (Erkinjuntti, Bartánus), 34. Lalancette (Southorn, Erkinjuntti), 55. Southorn (Erkinjuntti, Lalancette) – 10. Sýkora (Marttinen, Gachulinec), 14. Rais (Rymsha, Ščurko), 23. Gachulinec (Valent), 28. Sýkora. Rozhodovali: Kalina, Korba – Stanzel, Janiga, vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, zmeny: 23. Tomek (Mich.) namiesto Škorváneka.

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (23. Tomek) – McCormack, Southorn, Louis, Mihálik, Ventelä, Louis, Zekucia, Ťavoda – Hickmott, Lalancette, Erkinjuntti – Regenda, Farkaš, Šoltés – Bartánus, Mlynarovič, Takáč – Török, Češík, Chalupa – Ragan

HC 07 Detva: Petrík – F. Fekiač, Lalík, Rymsha, Rais, Gachulinec, Marttinen, Korím, Jendroľ – Ščurko, V. Fekiač, Ľupták – Charbonneau, Čacho, Cox – Downing, Valent, Sýkora – Klíma, P. Halama, Askarov