Šport Futbal

Tréner MFK Zemplín Jozef Majoroš: Škoda, chceli sme vyhrať

Valentín MFK Zemplín Michalovce na futbalovom ihrisku? Zemplínčania v tabuľke figurujú až na predposlednom 11. mieste.

Ilustračný obrázok k článku Tréner MFK Zemplín Jozef Majoroš: Škoda, chceli sme vyhrať
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Futbalisti FK Pohronie remizovali v nedeľnom stretnutí 19. kola Fortuna ligy s Michalovcami 1:1. Zemplínčania neprehrali v piatom ligovom zápase v sérii, no v tabuľke figurujú až na predposlednom 11. mieste. Pohronie bodovalo po štvrtý raz za sebou a je ôsme.

V úvode stretnutia si ani jeden tím neodkázal vypracovať vážnejšiu príležitosť, tú mali až v 18. minúte domáci a využili ju najlepšie ako mohli. Fadera prihral na stred Da Silvovi a ten z prvej vymietol šibenicu Markovičovej bránky. Michalovciam sa však ešte do prestávky podarilo vyrovnať.

Kop na tyč

V nadstavenom čase prvého polčasu zahral Žofčák rohový kop na prednú tyč, Soler predĺžil loptu ďalej a Bednár z bezprostrednej blízkosti bez problémov skóroval.

Po zmene strán mali Zemplínčania dobrú šancu, keď si Chvěja nabehol na Mazanovu prihrávku za obranu súpera, ale Markovič vyrazil jeho pokus na roh. Na opačnej strane Federa utiekol Magdovi, ale v poslednej chvíli predviedol dobrý zákrok Neofytidis. V závere mohol rozhodnúť o víťazstve hostí striedajúci Adekuoroye, ale hlavou tesne minul a oba tímy sa museli uspokojiť s bodom za remízu.

Hlasy trénerov

Jan Kameník, tréner Pohronia: „Súper vstúpil do zápasu aktívnejšie, mal väčšie držanie lopty. Veľa šancí sme im ale nedovolili. Po zisku lopty sme chceli byť nebezpeční. Boli sme ale nepresní. Dali sme ale pekný gól, ale v závere polčasu sme po rohu inkasovali, čomu predchádzali naše straty. V druhom polčase sa to viac otvorilo, obaja mohli udrieť, ale súper mal na lopte vyššiu kvalitu. Po troch zápasoch máme 7 bodov, máme radosť. Dnes bod musíme brať.“

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: „Videli sme vyrovnaný zápas. Najmä prvý polčas mal dobrú úroveň z oboch strán. Snažili sme hrať trpezlivo, ale súper dobre bránil. Druhý polčas bol opatrnejší. Bolo to o jednom góle, mali sme šancu, nepremenili ju. Škoda. Chceli sme vyhrať.“

FK Pohronie – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)

Góly: 18. Da Silva – 45.+3 Bednár. Rozhodovali: Prešinský – Somoláni, Košecký, ŽK: Mazan, Wier – Magda

FK Pohronie: Hrdlička (46. Jenčo) – Štrba, Pavlík, Heurtaux, Župa – Mazan (85. Adamec), Bangala – Weir (71. Blahút), Da Silva, Fadera (87. Galuška) – Chvěja (71. Ladji)

MFK Zemplín Michalovce: Marković – Siopis, Soler, Vaško, Magda – Neofytidis – Oshima, Bednár (80. Adekuoroye), Ivanov (66. Sharani), Žofčák – Tandir