Veronika Ondo-Cholewová Kultúra

Tvorivé dielne, spisovatelia i hladovanie: Veľký program (nie)len pre knihomoľov

Týždeň knižníc v Košickom samosprávnom kraji o chvíľu štartuje. Tento ročník sa nesie s podtextom zviditeľňovania a podpory regionálnych autorov.

Ilustračný obrázok k článku Tvorivé dielne, spisovatelia i hladovanie: Veľký program (nie)len pre knihomoľov
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Mesiac marec sa už tradične spája s knihou. Využite počas „Týždňa slovenských knižníc“ v regionálnych knižniciach KSK sú niekde zľavnené zápisné či zápisné úplne zdarma. Zábudlivci môžu v niektorých knižniciach nášho kraja vrátiť knižky po termíne bez pokuty.

Bohatý program

Navštíviť môžete rôzne knižnice v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja aj Zemplínsku knižnicu Gorazda Zvonického v Michalovciach.

Určite sa vám to oplatí. Aj v tomto roku pripravujú nielen pre svojich čitateľov, ale pre všetkých obyvateľov celého kraja veľké množstvo zaujímavých aktivít v rámci zapojenia sa do celoslovenského podujatia Týždňa slovenských knižníc pod spoločným názvom „Košická župa žije knihou“ – Týždeň knižníc v Košickom samosprávnom kraji. Tento ročník sa nesie s podtextom zviditeľňovania a podpory regionálnych autorov.

Týždeň slovenských knižníc

2. 3. 2020 Záložka do knihy spája školy

Výstava záložiek žiakov I. stupňa z družobnej Špecializovanej školy s prehĺbeným vyučovaním slovenského jazyka v Užhorode. Žiaci vytvoria záložku do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnia tému rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice a vymenia si ju s partnerskou VI. Základnou školou v Michalovciach. Po ukončení výstavy si žiaci vymenené záložky rozdajú.

2. 3. – 6. 3. 2020 Jarné prázdniny pre deti

Vo vyhradenom priestore pre deti budú mať možnosť ilustrovať rozprávkové príbehy, porovnávať prečítané rozprávky s animovanými príbehmi a filmami. Zaujímavosťou bude oddychová zóna na klebetenie, hranie pexesa a pre najmenších milovníkov kníh Detský kútik s hračkami a leporelami.

3. 3. 2020 o 10.00 Knihy pre deti z Detských domovov a sociálne slabších skupín

Stretnutie deti z detského domova v Michalovciach so spisovateľmi Z. Kuglerovou a Ondrejom Kalamárom v rámci projektu Knihy pre deti z Detských domovov a sociálne slabších skupín.

3. 3. 2020 o 16:30 Liečebné hladovanie

prednáša RNDr. Jozef Valuch, CSc. Prednáška určená každému, kto chce preventívne predchádzať vzniku chorôb alebo si chorobné stavy zmierniť. Súčasťou podujatia je aj premietnutie populárno-náučného filmu a diskusia.

5. 3. 2020 Jarné slniečko v knižnici

Tvorivá dielňa pre deti z detského domova na tému tvorenie z farebného papiera s využitím rôznych technik, ktoré budeme čerpať z kníh detského náučného fondu.

Marec – mesiac knihy

11. 3. 2020 Môj anjel sa vie biť

Beseda s psychologičkou, zameraná na šikanovanie medzi deťmi 3., 5., 8.ročníka.

19. 3. 2020 Aprílová brada a iné švihnuté básne

Podujatie v rámci celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada 2020. Zemplín na historických fotografiách a pohľadniciach Beseda s autorom a vydavateľom publikácie.

27. 3. 2020 Noc s Andersenom

Týždeň slovenských knižníc
1
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie