Urobte si plány na november: Výber naj akcií, ktoré zažijeme v Michalovciach

V novembri sa v Michalovciach môžeme tešiť na rôzne podujatia. My sme pre vás vybrali tie, ktoré považujeme za najzaujímavejšie.

Ilustračný obrázok k článku Urobte si plány na november: Výber naj akcií, ktoré zažijeme v Michalovciach
Foto: Jaroslav Dodok

Horovov Zemplín 2016

10. novembra o 8:00, MsKS Michalovce

Dňa 10.11.2016 od 8.00 hod sa v MsKS uskutoční už 40. ročník súťaže v umeleckom prednese poézie HOROVOV ZEMPLÍN. Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách: IV. kategória – A skupina – žiaci gymnázií, B – skupina žiaci stredných odborných škôl, V. kategória – A skupina – vysokoškoláci. Záujemcovia majú možnosť nahlásiť do 4. novembra 2016 na adrese : Mestské kultúrne stredisko, Námestie osloboditeľov 25, 071 01 Michalovce s výberom básnického diela a autora.

Divadlo jedného herca v podaní Milky Zimkovej

10. novembra o 17:30 hod., v Malej sále MsKS Michalovce

MsKS Michalovce vás pozýva na Divadlo jedného herca v podaní Milky Zimkovej s monodrámou: Neveľo nás idze, neveľo nám treba" a Čas kikiríkania albo Bonsuár, umelci". Predstavenie sa uskutoční 10. novembra o 17:30 hod. v Malej sále MsKS Michalovce. Dôležité info je, že vstup je voľný.

23. ročník regionálnej prehliadky cirkevných zborov

13. novembra o 14:00, Bazilika minor Zoslania Svätého Ducha,Michalovce

Zvyšovať umeleckú a interpretačnú úroveň cirkevných speváckych zborov, podporovať a odborne usmerniť ich činnosť a umelecký rast si kladie za cieľ regionálna prehliadka cirkevných speváckych zborov. Už 23. ročník tejto prehliadky sa pripravuje na nedeľu 13. novembra od 14,00 hod.

Na Zempliňe tak…

14. novembra o 17:00, MsKS Michalovce

Slovenská únia sluchovo postihnutých Michalovce a Mihaľovski nevesti i beťare vás pozývajú na VI. ročník festivalu Na Zempline tak…Pozrieť sa môžete prísť 14. 11. o 17. hodine do Mestského kultúrneho strediska v Michalovciach.

Írska kliatba

15. novembra o 19:00, MsKS Michalovce

Veľká komédia o malých problémoch. Írska kliatba mala v Divadle Aréna európsku premiéru za účasti autora Martina Casellu. Oceňovaný newyorský dramatik, pedagóg a herec Martin Casella pracoval okrem iného ako asistent Stevena Spielberga. Inscenácia obsahuje výrazy, ktoré nie sú vhodné pre divákov do 18 rokov. Autor divadelnej hry: Martin Casella • Réžia: Juraj Bielik • Preklad: Jozef Timčák, Natália Feketeová • Scéna: Zuzana Formánková • Dramaturgia: Zuzana Šajgalíková • Kostýmy: Zuzana Formánková • Hrajú: Braňo Deák, Ján Jackuliak, Juraj Loj, Marek Majeský, Martin Mňahončák.

Anastasis ´95

18. novembra o 19:00, Zlatý býk

Kňazská hudobná skupina pozýva na evanjelizačný koncert s názvom Zapáľme svet, ktorý sa uskutoční 18.novembra o 19. hodine v budove Zlatého býka v Michalovciach. Vstupné bude dobrovoľné.

Bílé Vánoce Lucie Bílé

23. november o 19:00, MsKS Michalovce

Zažite vianočný koncert známej speváčky. Lucie Bílá patrí už niekoľko rokov na Slovensku k absolútne najpopulárnejšim speváckym osobnostiam so širokým spektrom svojho zamerania. Od samého začiatku deväťdesiatych rokov ju môžeme sledovať vo väčšine významných muzikálov českej scény (Bedári, Záhrada rajských potešení, Dracula, Krysař). Jej domovskou scénou je Divadlo Ta Fantastika, ktorého je polovičná spolumajiteľkou spoločne s producentom Petrom Kratochvílom a kde účinkovala takmer tri roky v titulnej úlohe muzikálu Johanka z Arku, za ktorú dostala od Herecké asociácie Cenu Thálie 2000 v odbore opereta, muzikál.

Sima Martausová

24. novembra o 18:00, MsKS Michalovce

Sima Martausová zaspieva v Michalovciach. Speváčka zaujala muzikantským a textárskym talentom, svojou pokorou, bezprostrednosťou no najmä výnimočným hudobným prejavom. Stala sa Objavom roka, získala dvojplatinu, ocenenia Album roka a cenu za najpredávanejší album. Richard Müller a Tomáš Klus si ju ako hosťa pozvali na svoje koncerty, zaspievala si s Danom Bártom aj Janou Kirschner a Jan Kraus si ju ako hudobného hosťa pozýva do svojej tolkšou.

Špacirki po varošu

26. novembra o 16:30, Michalovce

MsKS Michalovce a Zemplínske múzeum Michalovce vás pozývajú na netradičné spoznávanie Michaloviec – Špacirki po varošu … po stopách prvej svetovej vojny, ktoré sa uskutoční 26.11.2016 o 16:30 hod. Zraz účastníkov bude pred železničnou stanicou v Michalovciach.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z MIchaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame