Veronika Ondo-Cholewová Šport Iné športy

Úspech našich plavcov na majstrovstvách: Marína Marcinová si vybojovala zlato

V Michalovciach nám vyrastá generácia úspešných mladých ľudí. Na majstrovstvách v plávaní reprezentovali naše mesto a doniesli si pekné umiestnenia.

Ilustračný obrázok k článku Úspech našich plavcov na majstrovstvách: Marína Marcinová si vybojovala zlato
Zdroj: Plavecký klub Orca Michalovce

Plavecký klub Orca Michalovce sa zúčastnil Majstrovstiev SR mladších žiakov v Spišskej Novej Vsi. Domov si doniesli pekné umiestnenia a veľké víťazstvá.

Úspech plavcov

Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov priniesli michalovským športovcom množstvo pekných výsledkov a prekonaných rekordov. V Michalovciach nám vyrastá generácia úspešných mladých ľudí.

Na majstrovstvá odišlo sedem našich plavcov, ktorí bojovali o cenné kovy. „Mimka, Ninka, Lucka, Marína – to bola naša dievčenská skupina. Cestovali s nimi Kubo, Maťo, Filip, ktorí tvorili chlapčenskú skupinu ,“ zverejnil PK Orca Michalovce.

Marína a Kubo

Marína Marcinová zvíťazila v kategórii 200m motýlik. Ako informovali z michalovského klubu, v disciplíne 400m polohové preteky vyplávala bronz.

Z chlapcov sa najviac darilo Kubovi, ktorý získal jedno štvrté a trikrát piate miesto. Dievčatá zabojovali aj v štafete a obsadili úžasné 5. miesto. Sedem michalovských plavcov vyplávalo spolu 38 osobných rekordov.

Na majstrovstvá pozvali aj trénera Ondreja Kanoca, ktorý robil účastníkom štartéra. Rozhodcu robil aj Adrián Jacečko z michalovské­ho klubu.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Vo fotogalérii nižšie si môžete pozrieť zábery z dobrovoľnej akcie michalovského plaveckého klubu, keď vyčistili okolie Michaloviec od odpadkov.

Michalovskí plavci, ich rodičia aj tréneri: Vyčistili prostredie od bordelu
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie