Užite si naplno prvý mesiac roka: TOP 5 podujatí, ktoré môžete v Michalovciach zažiť

Január je už tu. A počas neho môžete v Michalovciach zažiť aj rôzne zaujímavé podujatia. Vybrali sme 5 z nich, o ktorých sa podľa nás oplatí vedieť.

Veronika Ondo-Cholewová
Ilustračný obrázok k článku Užite si naplno prvý mesiac roka: TOP 5 podujatí, ktoré môžete v Michalovciach zažiť
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Cestujúce bábky

do 19. 1., v Zemplínskej knižnici Gorazda Zvonického v Michalovciach

Návštevníci Zemplínskej knižnice Gorazda Zvonického v Michalovciach si môžu až do 19. januára pozrieť výstavu Cestujúce bábky. Ide o výstup tvorivých dielní spoločného projektu žiakov Základnej umeleckej školy v Michalovciach a v Sobranciach a Základnej školy v obci Vinné. Viac sa dočítate v tomto článku.

Vernisáž

do 24. 1., v Zemplínskom osvetovom stredisku

Ak ste nestihli silvestrovskú vernisáž, jedinečnú výstavu venovanú aj T. J. Moussonovi, môžete si ju pozrieť stále v Zemplínskom osvetovom stredisku. Súčasťou otvorenej výstavy Plenéry Zemplínskeho múzea je aj predstavenie knihy o T. J. Moussonovi a kaštieli v našom meste. Výstava potrvá do 24. januára v galérii ZOS.

Reprezentačný ples mesta

13. 1. od 19:00 hod., Chemkostav aréna, Michalovce

Návštevníci XI. reprezentačného plesu mesta Michalovce, ktorý sa bude konať 13. januára v Chemkostav aréne, sa môžu tešiť na pestrý program. Začiatok spomínanej slávnostnej udalosti v michalovskej Chemkostav aréne je naplánovaný na 19. hodinu. Reprezentačný ples mesta Michalovce je príležitosťou dobre sa zabaviť, ale aj zrelaxovať. Moderátormi večera budú Jana Hospodárová a Milan Zimnykoval. Medzi známymi hosťami bude aj Lucia Lapišáková, Marcel Ochránek, Martin Dejdar či Jiřina Bohdalová. Hlavnými hudobnými hosťami plesu budú Vašo Patejdl a Natasha Wright. Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť aj na ďalších účinkujúcich.

To najlepšie zo SĽUK-u

25. 1. 2018 o 19:00 hod., Mestská športová hala, Michalovce

Galaprogram To najlepšie zo SĽUK-u je klasickým výberom z tvorby, divácky veľmi obľúbeným typom folklórneho programu. Predstavuje pestrú a variabilnú mozaiku ľudových tancov a piesní z rozmanitej umeleckej tvorby SĽUK–u v podaní profesionálneho tanečného súboru, ľudovej hudby a ženskej speváckej skupiny. Hudobno-tanečné a spevácke čísla s rôznou úrovňou štylizácie a možnými presahmi do iných umeleckých žánrov, ponúkajú divákom nezabudnuteľný umelecký zážitok.

Zaujímavá prednáška

30. 1. od 17:00 hod., Mestské kultúrne stredisko Michalovce

Prednáška s názvom Aké je počasie v slnečnej sústave? sa bude konať 30. januára (utorok) o 17.00 hod. v malej sále Mestského kultúrneho strediska v Michalovciach a bude doplnená premietaním počítačovej prezentácie. Prednáša RNDr. Igor Parnahaj, PhD., samostatný odborný pracovník – astronóm z Hvezdárne v Michalovciach.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame