V Košickom kraji začali voľby bez problémov: Volí sa v 854 okrskoch

Voľby sa v kraji konajú v 11 volebných obvodoch a 854 okrskoch. Voliči si okrem nového predsedu KSK zvolia 57 poslancov krajského zastupiteľstva.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku V Košickom kraji začali voľby bez problémov: Volí sa v 854 okrskoch
Zdroj: TASR

Volebné miestnosti v Košickom kraji sa v sobotu pre voličov všade otvorili o 7.00 h. Voľby sa v kraji konajú v 11 volebných obvodoch a 854 okrskoch, priebeh je zatiaľ bezproblémový.

„Všetky komisie začali včas, všetko je v poriadku, nemáme žiadne avízo, že by bol nejaký problém,“ uviedol predseda volebnej komisie KSK Vladimír Tot.

Voľby začali načas aj v obci Ruskov (okr. Košice-okolie), kde je volebná miestnosť v zasadačke obecného úradu. Prvý volič prišiel odvoliť okolo 7.30 h. „Zapísaných je 1201 oprávnených voličov, zrána ich prišlo len zopár, podnety sme zatiaľ nedostali žiadne,“ uviedla predsedníčka okrskovej volebnej komisie Oľga Sabadošová.

Medzi prvými voličmi v Ruskove bol aj Viktor Mikloš, ktorý chodí pravidelne voliť. „Ide o kraj, dúfam, že to ovplyvní napríklad stredné školstvo, ktoré je podľa mňa nevyvážené, keď je veľa gymnázií a málo učilíšť,“ povedal. Niektorých kandidátov mal už vopred vybraných, niektorých ešte zvažoval vo volebnej miestnosti.

Voliči si okrem nového predsedu KSK zvolia 57 poslancov krajského zastupiteľstva. O post predsedu KSK sa uchádza 11 kandidátov a o stoličku krajského poslanca 449 kandidátov. Voľby trvajú do 22.00 h.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame