Krimi

V metropole Zemplína bolo rušno: V Michalovciach zasahovala NAKA!

Muži zákona informovali, že v Michalovciach zasahovali policajti NAKA!

Ilustračný obrázok k článku V metropole Zemplína bolo rušno: V Michalovciach zasahovala NAKA!
5
Galéria

Polícia na sociálnej sieti uviedla, že v pondelok ráno v Michalovciach zasahovali policajti NAKA. Dodala, že išlo o akciu UCHO.

„Spolu s košickým a prešovským pohotovostným policajným útvarom zadržali troch podozrivých z vydierania michalovského podnikateľa. Násilím ho mali nútiť platiť neexistujúci dlh najmenej 50-tisíc eur,“ uviedla polícia.

Muži zákona na sociálnej sieti dodali, že súčasťou akcie boli aj prehliadky viacerých priestorov, kde našli viacero strelných zbraní a množstvo streliva, nože a mačety, ale aj drogové laboratórium.

„V hangároch sa skrývali Ukrajinci, ktorí pravdepodobne pracovali na linke na výrobu cigariet, ktorú sme tiež pri prehliadkach objavili. Zaistili sme aj veľké množstvo cigariet a tony tabaku. Tento prípad bol okamžite odovzdaný kriminálnemu úradu finančnej správy,“ uviedla polícia.

Hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová informovala, že príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) našli v prehľadávaných priestoroch 4,5 milióna kusov cigariet neoznačených slovenskou kontrolnou známkou a viac ako 20 ton tabaku. Dodala, že škodu na spotrebnej dani vyčíslili predbežne približne na dva milióny eur.

Skokanová uviedla, že vyšetrovateľ KÚFS v tejto súvislosti zadržal osem osôb ukrajinskej národnosti. Dodala, že zároveň začal trestné stíhanie pre porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru, za ktoré hrozí páchateľom trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

„Okrem nepovolenej výroby tabakových výrobkov sa na mieste nachádzali aj nezákonne prechovávané zakázané látky, 43 kusov 11 kilogramových fliaš, obsahujúcich freón, pri ktorých vzniklo podozrenie z prečinu neoprávnenej výroby a nakladania s látkami poškodzujúcimi ozónovú vrstvu. Aj v tomto prípade začali trestné stíhanie,“ uviedla Skokanová.

V Michalovciach boli v akcii muži zákona: FOTKY od polície!
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie