Rôzne

V Michalovciach bojujú proti horúčavám: Kropia aj pešiu zónu

V centre Michaloviec pomáha polievacie auto. Do terénu vyráža kvôli osviežovaniu vzduchu.

Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach bojujú proti horúčavám: Kropia aj pešiu zónu
Zdroj: Dnes24.sk

Na Zemplíne majú ľudia možnosť spríjemniť si pobyt v rozpálených mestách. Používajú sa rozprašovače vodnej hmly a tiež pravidelné polievanie mestských komunikácií. Pozrime sa bližšie na horúčavy v Michalovciach.

Pitné fontány

V Michalovciach sa s horúčavami rozhodli popasovať pravidelným kropením pešej zóny

„Technické a záhradnícke služby mesta Michalovce tak robia trikrát denne a využívajú na to zásadne úžitkovú vodu,“ informovala hovorkyňa mestského úradu Iveta Palečková.

Občania tiež podľa jej slov majú na pešej zóne k dispozícii niekoľko pitných fontán.

Susedné mestá

V Strážskom sa o zvlhčovanie centra mesta a tiež mestských komunikácií postarajú pracovníci Mestského podniku služieb, a to trikrát denne.

V Sobranciach i v Medzilaborciach zatiaľ žiadne opatrenia proti páľave na uliciach nepodnikajú. Ak sa teplota vyšplhá ešte o pár stupňov nahor, Technické služby mesta Sobrance sú pripravené začať s kropením mestských komunikácií.

Vranov, Snina, Humenné

Ako uviedol riaditeľ Technických služieb mesta Humenné Milan Kuruc, rozprašovač vodnej hmly inštalovaný na Námestí slobody pri Fontáne lásky bude v prevádzke od stredy 12. júna. Od utorka pravidelne polievajú pešiu zónu.

Ďalší rozprašovač nainštalujú v stredu (12. 6.) v Snine. Spríjemniť pobyt v meste si vďaka nemu budú môcť občania pri fontáne pred mestským úradom. Vo Vranove nad Topľou slúži na osvieženie vzduchu v zrekonštruovanom centre mesta fontána, občania majú k dispozícii aj fontány pitné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Pozrite si zábery polievacieho auta na michalovskom námestí.

OBRAZOM: Polievacie auto v akcii na michalovskom námestí
5
Galéria

Hl. foto: archív

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie