V Michalovciach došlo k dopravnej nehode: Motocyklista vyviazol s ťažkými zraneniami

V Michalovciach sa stala dopravná nehoda. Zranil sa pri nej motocyklista.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach došlo k dopravnej nehode: Motocyklista vyviazol s ťažkými zraneniami
Zdroj: TASR

Dopravná nehoda sa stala v nedeľu 4. novembra v Michalovciach a zranil sa pri nej motocyklista. Ku kolízii došlo okolo 14.30 h na križovatke Vinianskej cesty a Severnej ulice.

Ťažké zranenia motorkára

„Podľa doterajších zistení žena s osobným motorovým vozidlom značky Škoda Superb pravdepodobne nerešpektovala dopravnú značku Daj prednosť v jazde a vošla s autom z cesty označenej ako vedľajšia do križovatky, kde došlo k zrážke s motocyklom, ktorý vodič viedol po ceste označenej ako hlavná cesta smerom od Zemplínskej šíravy,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Motocyklista podľa jej ďalších slov utrpel podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia. „Dychová skúška u oboch účastníkov dopravnej nehody bola negatívna. Predbežná škoda bola vyčíslená na 6000 eur,“ doplnila Ivanová s tým, že presná príčina nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Ako informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach, na mieste boli traja príslušníci s jedným kusom techniky.

Zdroj: TASR