V Michalovciach máme novú ulicu: Názov jej vymysleli obyvatelia

Zaujímavé informácie z metropoly Zemplína. V meste Michalovce máme novú ulicu. Názov jej vymysleli obyvatelia.

Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach máme novú ulicu: Názov jej vymysleli obyvatelia
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Michalovce majú novú ulicu, obyvatelia, ktorí na nej bývajú, vymysleli pre ňu názov. Návrh Ulica pri Duši odobrili poslanci na svojom poslednom rokovaní.

V lokalite Tehelné pole

Novovzniknutá ulica sa nachádza v katastri mesta, v lokalite Tehelné pole. „Vybudovaná je za účelom zabezpečenia prístupu a príjazdu k novovybudovaným rodinným domom, je to slepá ulica, napojená na konci Agátovej ulice ako posledná odbočka smerom vľavo. Ulica je vo vlastníctve fyzickej osoby,“ uvádza sa v dôvodovej správe k materiálu.

Aj iné alternatívy

Vlastníci pozemkov a novopostavených rodinných domov, ktorým bude slúžiť, navrhli vo svojej žiadosti jej názov Ulica pri Duši, „nakoľko vedie paralelne s upraveným pravostranným prítokom rieky Laborec s názvom Duša“. Na rokovaní s jedným z vlastníkov navrhli zo strany mesta aj iné alternatívy, nakoľko sú v tejto lokalite názvy ulíc pomenované podľa remesiel. Napokon však zostal reálny pôvodný návrh občanov.

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Michalovce o určení názvu novovzniknutej ulice nadobudlo platnosť dňom schválenia v zastupiteľstve, účinnosť nadobudne až 15. novembra. Označenie ulice vykoná na vlastné náklady samospráva.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR