V Michalovciach potešia chodcov aj vodičov: Takto zvyšujú bezpečnosť cestnej premávky

Michalovce modernizuje cestnú premávku. Pozrite si novinky v našom meste a čo mesto ešte plánuje.

Veronika Ondo-Cholewová

V Michalovciach pribudlo nové osvetlenie a svetelná signalizácia na križovatke ulíc Masarykova a Humenská. Mesto plánuje aj ďalšie novinky pre zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky.

Vymenená signalizácia

Mesto Michalovce má novú svetelnú signalizáciu, ktorá sa nachádza na križovatke ulíc Masarykova a Humenská. Ako mesto zverejnilo, ide o frekventovanú križovatku pri železničnej stanici.

„Toto svetelné zariadenie bolo už zastaralé a opotrebované, a preto Mesto pristúpilo k jeho výmene,“ informovalo mesto. Podľa zverejnených údajov sa vymenil radič, stožiare, návestidlá a kabeláže. Práce sa vykonávali od druhej polovice novembra.

Pribudlo aj osvetlenie

Súčasne s realizáciou cestnej svetelnej križovatky sa pre zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky realizovalo aj verejné osvetlenie s dosvetlením existujúcich priechodov pre chodcov.

„Na základe rokovaní Mesta by Slovenská správa ciest mala v priebehu budúceho roka zrealizovať úpravu stredových ostrovčekov a priechodov pre chodcov, vrátane bezbariérových úprav s doplnením prvkov pre slabozrakých,“ zverejnilo mesto svoje plány.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame