V Michalovciach prebehnú naozaj zaujímavé špacírky: Hosťom bude aj náš primátor

V našom meste môžete už o niekoľko dní navštíviť zaujímavé špacírky. Medzi hosťami nebude chýbať ani michalovský primátor. Tu sú podrobnosti.

Veronika Ondo-Cholewová
Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach prebehnú naozaj zaujímavé špacírky: Hosťom bude aj náš primátor
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Zaspomínať si na minulé časy a to zaujímavým a lákavým spôsobom môžete už onedlho aj vy. Konkrétne dňa 20. marca od 16:30 hod. vo Veľkej sále Mestského úradu v Michalovciach. Práve tam budú prebiehať „Špacirki na kaveju“. A o čom konkrétne budú?

Nebudú chýbať historici

Organizátori špacírok zverejnili, že tentokrát bude podujatie venované storočnici Československej Zemplínskej župy. Počas kultúrnej akcie sa budete môcť dozvedieť viac o župných mestách, ale aj povyzvedať tajomstvá od fundovaných historikov.

Históriou vás totiž prevedú moderátori večera – michalovskí historici Martin Molnár a Matej Starják. Milovníkov histórie určite poteší dávka faktov aj o minulosti Michaloviec.

Prídu aj primátori

Špacírky však ponúknu aj ďalších hostí. V sále mestského úradu budú návšteníkov čakať totiž aj predstavitelia miest Zemplína.

Hosťami budú totiž rovno dvaja primátori. Môžete sa tešiť na michalovskú hlavu mesta Viliam Zahorčáka, ktorého doplní trebišovský primátor Marek Čižmár.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia

S históriou sa stretnete aj v našej fotogalérii. Vedeli ste, že ozdobou kaštieľa Starajovcov sa stane takýto luster?

Hl foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk