Samospráva

V Michalovciach spustia Krízové stredisko osobnej hygieny: Nachádzať sa bude na Mlynskej

V Michalovciach na Mlynskej ulici je v pláne už o niekoľko dní spustiť do prevádzky Krízové stredisko osobnej hygieny. Prinášame podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach spustia Krízové stredisko osobnej hygieny: Nachádzať sa bude na Mlynskej
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Michalovce informovalo, že plánuje od 1. júla 2019 uviesť do prevádzky Krízové stredisko osobnej hygieny (KSOH) na Mlynskej ulici.

Sociálna výpomoc

Ako zverejnila michalovská samospráva, sociálna oblasť mesta poskytuje širokú škálu služieb pre dôchodcov a určené skupiny občanov mesta, ktoré sa delia na sociálne služby a iné služby v sociálnej oblasti mesta, ktoré sú poskytované ako dobrovoľná sociálna výpomoc mesta.

Mesto Michalovce uviedlo, že bude poskytovať novú službu v sociálnej oblasti mesta. Tá sa podľa informácií od radnice bude týkať Krízového strediska osobnej hygieny (KSOH) ako dobrovoľná sociálna výpomoc pre marginalizované skupiny občanov Mesta Michalovce.

„Mesto plánuje od 1.7.2019 uviesť do prevádzky Krízové stredisko osobnej hygieny (KSOH) na Mlynskej ul.,“ zverejnila radnica.

Miesto poskytovania

Radnica zverejnila, že služba v Krízovom stredisku osobnej hygieny sa poskytne fyzickým osobám s trvalým pobytom v meste Michalovce, ktoré nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb, pre potreby vykonania nevyhnutnej základnej osobnej hygieny alebo prania šatstva resp. bielizne.

Ďalej uviedla, že spomínaná služba je pre fyzické osoby spadajúce do cieľovej – marginalizovanej skupiny, kam patria najmä: občania bez prístrešia, osoby závislé na alkohole a drogách, osoby po návrate z výkonu trestu, ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím, osoby v hmotnej núdzi, dôchodcovia, týrané ženy, opustené matky s deťmi.

„Služba Krízové stredisko osobnej hygieny má nízkoprahový charakter, čo znamená, že je poskytovaná tak, aby bola pre občanov ľahko dostupná s minimálnymi obmedzeniami, aj s vzhľadom na výšku úhrady za túto službu,“ zverejnil magistrát. Miestom poskytovania služby bude objekt Komunitného centra na Mlynskej ulici.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Na fotke Mlynská ul./foto ilustračné

Vo videogalérii si môžete pozrieť zaujímavé rozprávanie michalovského dobrovoľného hasiča.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie