Samospráva

V Michalovciach vymenovali nových riaditeľov škôl a škôlok: Pedagógom odovzdali aj plakety

Niektoré základné a materské školy v Michalovciach budú mať nových riaditeľov. Zmenou vedenia prejde aj základná umelecká škola v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach vymenovali nových riaditeľov škôl a škôlok: Pedagógom odovzdali aj plakety
Zdroj: Dnes24.sk

Primátor mesta Michalovce Viliam Zahorčák slávnostne vymenoval riaditeľov štyroch základných, siedmich materských škôl a riaditeľku základnej umeleckej školy. Odovzdal aj ďakovné plakety.

Ďakovné plakety

Viliam Zahorčák pri slávnostnej príležitosti odovzdal pedagógom menovacie dekréty. Ako zverejnila michalovská radnica, piati odchádzajúci riaditelia prijali z rúk primátora ďakovné plakety za ich dlhoročnú zodpovednú pedagogickú a riadiacu činnosť.

V rámci slávnostného programu svoju ďakovnú reč predniesol odchádzajúci riaditeľ Základnej školy, Školská 5, Michalovce, Ladislav Vjest, ktorý sa ukončením tohto funkčného obdobia na pozícii riaditeľa spomínanej základnej školy rozhodol ukončiť svoju aktívnu pedagogickú činnosť.

Podpora vzdelávania

Za nových a znovuzvolených riaditeľov sa prítomným prihovorila riaditeľka Základnej školy, Okružná 17, Michalovce, Eleonóra Kanócová. Obidvaja spomínaní riaditelia vo svojich prejavoch vyzdvihli doterajšiu spoluprácu s vedením mesta.

Samospráva podľa nich dlhodobo v meste podporuje oblasť vzdelávania. Pedagógovia vyjadrili nádej, že pozitívna spolupráca so zriaďovateľom bude pretrvávať aj v nasledujúcom funkčnom období.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Pozrite si nižšie vo videu aj notu s tancujúcimi husľami v Michalovciach :-)

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie