V Michalovciach vyrastie ďalší kruháč: Pripravte sa na dopravné obmedzenia

Michalovce patria na Slovensku k mestám s najväčším počtom kruhových objazdov. Pribudne ďalší a už o pár dní nás čakajú zmeny v doprave.

Veronika Ondo-Cholewová
Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach vyrastie ďalší kruháč: Pripravte sa na dopravné obmedzenia
Zdroj: TASR

V Michalovciach pribudne nová okružná križovatka. S jej realizáciou sa začne už v pondelok 16. apríla. Z dôvodu tejto výstavby dôjde k dopravným obmedzeniam.

Kedy rekonštrukcia začne?

Mesto Michalovce už viackrát avizovalo, že jednou z plánovaných rekonštrukcií miestnych komunikácií bude aj rekonštrukcia a zmena priesečnej križovatky na križovatku okružnú pri Základnej umeleckej škole na Štefánikovej ulici v Michalovciach.

„S rekonštrukciou sa začne už v pondelok 16. apríla 2018. Predpokladaný termín ukončenia prác a uzatvorenia ulíc je 16. júl 2018,“ uviedla michalovská radnica.

V tejto súvislosti je podľa slov mesta nutné pristúpiť aj k dočasným úpravám dopravy v danej lokalite.„Za prípadné komplikácie v doprave, počas uzávery miestnych komunikácií, sa vodičom vopred ospravedlňujeme a radi by sme všetkých účastníkov dopravy požiadali o trpezlivosť,“ uviedlo mesto.

Dopravné obmedzenia

V čase realizácie stavebných prác bude podľa informácii od michalovského magistrátu úplne uzatvorená križovatka ulíc Karola Kuzmányho – Štefánikova. „Na obchádzkových trasách, ktoré budú využívať vodiči počas výstavby, je preto nutné urobiť niekoľko dopravných obmedzení: na Ulici Martina Rázusa bude parkovanie vozidiel úplne obmedzené a na Ulici Prof. Hlaváča bude parkovanie zakázané v ľavom jazdnom pruhu v oboch smeroch,“ doplnila hovorkyňa mesta I. Palečková.

Ako ďalej dodala, tieto obmedzenia sú nutné z dôvodu umožnenia prejazdu záchranárskych vozidiel hasičského zboru, rýchlej zdravotnej pomoci a tiež autobusov mestskej autobusovej dopravy. Vstup na parkovisko na Štefánikovej ulici bude možný zo Špitálskej ulice popri Pošte.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame