Samospráva

V Michalovciach vzniknú nové stavebné parcely na vybudovanie rodinných a bytových domov

Na území mesta Michalovce vzniknú nové stavebné parcely na vybudovanie rodinných a bytových domov. Schválením zmeny územného plánu mesta o tom rozhodli mestskí poslanci.

Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach vzniknú nové stavebné parcely na vybudovanie rodinných a bytových domov
Foto: Zlatica Gregorová

Stalo sa tak na ich utorkovom (27. 8.) zasadnutí. Najväčšie zmeny súvisiace s plánovanou výstavbou sa podľa dokumentov k všeobecne záväznému nariadeniu, ktorým poslanci odobrili zmenu územného plánu, týkajú oblasti v Bielej hore v katastrálnom území Stráňany.

Pôvodne „poľnohospodársky nevyužívaná plocha“ sa zmení na parcely, kde sa má v budúcnosti vybudovať 66 rodinných domov.

Zámer si vyžaduje zmenu napojenia na verejné dopravné vybavenie a tiež zmenu technického vybavenia územia vrátane vybudovania vodovodu, kanalizácie, elektrického vedenia a trafostanice či telekomunikačných káblov.

V Stráňanoch, v zastavanom území i mimo zastavaného územia mesta, má na ploche s rozlohou takmer 19 hektárov podľa schváleného plánu vyrásť 11 bytových domov a 165 rodinných domov vrátane občianskej vybavenosti. Aj tam si bude navrhovaná požiadavka vyžadovať zmenu napojenia na verejnú infraštruktúru.

Súčasťou úprav územného plánu mesta je tiež zmena funkčného využitia niekoľkých lokalít. Na plochách pôvodne určených na poľnohospodárske účely sa v Žabanoch rozšíri skládka na nie nebezpečný odpad, v mestskej časti Topoľany dôjde k rozšíreniu futbalového ihriska.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Aj počas aktuálnych horúcich dní môžete nájsť osvieženie i na michalovskom námestí pri fontánkach. Pozrite si video.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie