Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

V našom okolí by mali vzniknúť prírodné rezervácie: Vihorlatský prales a Rydošová

Na Slovensku je v pláne vznik prírodných rezervácií Rydošová a Vihorlatský prales.

Ilustračný obrázok k článku V našom okolí by mali vzniknúť prírodné rezervácie: Vihorlatský prales a Rydošová
Zdroj: Dnes24.sk

Vyplýva to z materiálov, ktoré do skráteného medzirezortného pripomienkového konania predložilo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR.

Vzácne zviera

Prírodná rezervácia Rydošová sa podľa materiálu má nachádzať v okrese Snina v katastrálnom území Osadné. Celková výmera bude 88 hektárov. Na území rezervácie sa nachádzajú kyslomilné bukové lesy, javorovo-bukové horské lesy, bukové a jedľovo-bukové kvetnaté lesy, ako sa píše v materiáli. Vzácnym zvieraťom na tomto území je fúzač alpský.

„Účelom vyhlásenia prírodnej rezervácie Rydošová je zabezpečiť zachovanie priaznivého stavu predmetu ochrany rezervácie, ktorým sú tri biotopy európskeho významu a biotop jedného prioritného druhu živočícha európskeho významu,“ uviedol envirorezort.

UNESCO

V okrese Humenné, Snina, Michalovce a Sobrance sa má rozprestierať prírodná rezervácia Vihorlatský prales. Jej výmera by mala byť 2160 hektárov. Prales je súčasťou lokality svetového dedičstva UNESCO.

Predmetom ochrany v tejto oblasti sú vtáky ako bocian čierny, sova dlhochvostá, orol krikľavý, hadiar krátkoprstý a ďateľ bielochrbtý, uvádza MŽP. Nachádza sa tam aj niekoľko druhov netopierov, medveď hnedý, vlk dravý či rys ostrovid.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie