Správy

V nemocniciach rastú počty pacientov s koronavírusom: Ako to zvládajú v Michalovciach?

Lôžka pre pacientov s ochorením COVID-19 sa v nemocniciach na Zemplíne rýchlo zapĺňajú.

Ilustračný obrázok k článku V nemocniciach rastú počty pacientov s koronavírusom: Ako to zvládajú v Michalovciach?
Zdroj: TASR/AP

Ako informovala komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková, v nemocnici v Michalovciach je na infektologickom pracovisku aktuálne hospitalizovaných 22 pacientov s potvrdeným novým koronavírusom.

„Ďalší traja pozitívni pacienti sú hospitalizovaní na oddelení anesteziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS). Umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje jeden z nich," dodala.

V domácej karanténe je v súčasnosti aj 13 zamestnancov nemocnice. Ako uviedla hovorkyňa, aj napriek karantenizovaným zdravotníkom poskytuje michalovská nemocnica zdravotnú starostlivosť bez obmedzení.

Najhoršia situácia je v Humennom

Nápor pacientov s koronavírusom zažíva na Zemplíne najmä humenská nemocnica. Kapacita COVID pracoviska je podľa Fedákovej plne naplnená. Na reprofilizovaných lôžkach je hospitalizovaných 40 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. V domácej karanténe je zároveň takmer 40 zamestnancov.

Aktuálne dokáže nemocnica v Humennom poskytovať iba akútnu zdravotnú starostlivosť.

„V domácej karanténe je pre nový koronavírus aktuálne 36 zamestnancov nemocnice, približne tretina z tohto počtu sú nezdravotnícki pracovníci,“ priblížila Fedáková stav v humenskej nemocnici. Spomedzi 40 pacientov hospitalizovaných na reprofilizovaných lôžkach zdravotný stav dvoch z nich vyžaduje napojenie na pľúcnu ventiláciu.

V nemocnici vo Vranove nad Topľou poskytujú zdravotnú starostlivosť bez obmedzení. Nový koronavírus potvrdili aj šiestim zamestnancom. Na reprofilizovaných lôžkach je vo vranovskej nemocnici aktuálne hospitalizovaných 18 pacientov s koronavírusom, pričom žiaden z nich nepotrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie