V novom klipe michalovskej kapely sa to hemží kráskami: Zahrali si v ňom finalistky Miss Folklór

Kapela Iconito z Michaloviec sa môže pochváliť novým videoklipom. A krásnymi ženami sa to v ňom len tak hemží. Veď si to pozrite...

Veronika Ondo-Cholewová

Michalovská skupina Iconito sa môže pochváliť novým videoklipom. Zaujímavé je na ňom aj to, že sa v ňom ocitla i Miss Folklór 2016 – Michalovčanka Veronika Vargová. Tá je priateľkou speváka kapely Kristiána Dufinca. No zahrali si v ňom aj ďalšie krásky.

Vplyv folklóru

Podľa kapely Iconito má nová pieseň s názvom Slovenské devy potenciál nadviazať na úspech rockových ľudoviek od Elánu ako Od Tatier k Dunaju či Tanečnice z Lúčnice. Iconito v spolupráci s orchestrom Zlaté husle (členmi orchestra Lúčnice) pláva na vlnách módneho trendu, kde sa jednotlivé ľudové prvky dostávajú do každodenného spoločenského života, rovnako aj do pop-rockových skladieb.

Hudobníci sa netaja výrazným vplyvom folklóru na svoju tvorbu. V tomto duchu to chlapci z Michaloviec naplno rozbalili v hudobnom príbehu, z ktorého rezonovali skladby Chcem Zmenu a Za karpatským lesom.

Óda na pekné ženy

Autorom textu i hudby je spevák Iconita Kristián Dufinec, mimochodom, sólista v Lúčnici. V slovenských devách hosťujú aj zboristi Lúčnice, i hráč Slovenskej filharmónie na Hoboj – Igor Fábera. Orchestrálny aranžmán vykonal skladateľ a upravovateľ Peter Jantoščiak.

Óda na pekné ženy spod Tatier – Slovenské devy – pozdvihuje unikátnosť kultúrneho dedičstva, pestrosť folklóru a prírody v našej krajine. Spevák K. Dufinec v texte parafrázuje klasika M. Lasicu, že na Slovensku máme toľko krásnych žien, že sa budete zbytočne otáčať za jednou, pretože oproti ide hneď ďalšia. Pieseň Slovenské devy sa ľahko vryje do sŕdc tých, čo majú radi slovenský folklór a ešte radšej krásu slovenských dievčat.

V rukách Igora Timka

Produkčnú taktovku v tejto skladbe chytil do rúk spevák skupiny No Name Igor Timko. „Produkovaniu iných kapiel som sa doteraz vyhýbal, nakoľko sme s kolegami z kapely No Name veľmi vyťažení, avšak piesne, ktoré chalani doniesli na naše prvé stretnutie, boli výborné, oťukali sme sa v štúdiu s tým, že ak spolupráca bude vyhovovať obom stranám, pôjdeme ďalej,“ povedal Igor Timko. A ako dodal: „Slovenské devy je krásna pieseň a je jasným dôkazom toho, že chémia funguje“.

Čistotu a nevinnosť skladby umocňuje prítomnosť finalistiek súťaže Miss Folklór, ktoré dodali piesni autentický vizuálny zážitok. Medzi nimi je aj Miss Folklór 2016 Veronika Vargová z Michaloviec. Riaditeľka uvedenej súťaže Barbora Palovičová uvítala spoluprácu s mladou kapelou Iconito, a tak sa natáčanie videoklipu k piesni odohralo na Donovaloch v rámci sústredenia finalistiek aktuálneho ročníka súťaže.

A ako informovala: „Pieseň Slovenské devy vyzdvihuje krásu našich žien, a preto sme radi, že kapela Iconito odohrá svoj nový počin naživo na pódiu v rámci finálového večera Miss Folklór 2017 aj spolu s finalistkami“.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame