Šport Iné športy

Hokejisti HK Poprad sa v záverečnom 44. kole Tipos extraligy stretli s tímom HK Dukla Ingema Michalovce.

Ilustračný obrázok k článku V zápase posledného kola nedali Michalovce Popradu nič zadarmo: Nerozhodlo ani predĺženie
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v záverečnom 44. kole Tipos extraligy na ľade Michaloviec 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenil v 6. sérii Cole Ully. Michalovčania obsadili po základnej časti 4. miesto a vo štvrťfinále play off sa stretnú s HC Košice.

Popradčania víťazstvom v Michalovciach poskočili na 6. miesto, ktoré znamená priamy postup do vyraďovacích bojov, v ktorých sa „kamzíci“ stretnú s HK Nitra.

10 menších trestov

Rozhodcovia rozdali v prvej tretine až 10 menších trestov, no napriek častej hre v nerovnovážnom počte sa skóre nezmenilo. Viac presiloviek mali hostia, no defenzívu Michalovčanov nedokázali prekvapiť.

V úvode druhej časti mohol domáci Keränen otvoriť skóre, ale trafil iba konštrukciu popradskej bránky. „Kamzíci“ odpovedali protiútokom so zakončením Mešára aj Livingstona, ale brankár Vošvrda si poradil. V 31. minúte sa Ully dostal k strele, ktorej smer zmenil michalovský obranca Ross a Vošvrda kapituloval – 0:1. Brankár domácich podržal svoj tím v 37. minúte, keď Livingstonovi nedovolil skórovať po úniku za obranu Dukly.

V 49. minúte najskôr Mešár pripravil streleckú pozíciu Mlynarovičovi a následne sa sám dostal do šance. Naložil s ňou ideálne, keď zužitkoval prihrávku Livingstona – 0:2. Krátko na to sa do sľubnej príležitosti dostal domáci Keränen, ale Michalovčanom to vyšlo až v 54. minúte. Domáci obranca Mihálik zaznamenal po ofenzívnom výpade svoj prvý gól v sezóne a znížil. Krátko na to Livingston oslabil hostí a Buc v presilovke vyrovnal – 2:2.

Predĺženie nepomohlo

Predĺženie prinieslo tri menšie tresty, ale o víťazovi sa v nich nerozhodlo. Prvý gól v samostatných nájazdoch priniesla až 6. séria, v ktorej Ully rozhodol o víťazstve Popradu.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 2:3 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 54. Mihálik (Buc), 56. Buc (Kukuča, Doherty) – 31. Ully (Bjalončík, Brejčák), 49. Mešár (Livingston, Hudec), rozh. nájazd Ully. Rozhodovali: Hronský, Korba – Bogdaň, Gegáň, vylúčení: 7:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Zostavy

Michalovce: Vošvrda – Doherty, Ross, Bokroš, Macejko, Mudrák, Mihálik, Luža – Kukuča, Mráz, Regenda – Faith, Galamboš, Keränen – Galbavý, Buc, Przygodzki – Gajdoš

Poprad: Todykov – Drgoň, Brejčák, Novajovský, Tam, Demo, Ulrych, Hudec – Svitana, Skokan, Vandas – Ully, Arniel, Bondra – Mešár, Mlynarovič, Livingston – Petráš, Bjalončík, Paločko