Futbal

V záverečnom kole facka od Žiliny: Michalovce inkasovali 5 gólov, FOTO

Futbalisti MŠK Žilina si udržali druhú priečku v konečnej tabuľke Fortuna ligy, keď v záverečnom 5. kole nadstavby zdolali doma Michalovce jednoznačne 5:0.

Ilustračný obrázok k článku V záverečnom kole facka od Žiliny: Michalovce inkasovali 5 gólov, FOTO
4
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

O prvú väčšiu šancu sa z veľkej diaľky zaslúžil práve s kariérou sa lúčiaci Pečovský. Jeho pokus letel tesne nad bránu Tomáša Drába. Prvý gól prišiel v 12. minúte. Bernátovu strelu spoza pokutového územia Dráb len vyrazil pred seba a Iľko jeho strelu dorazil do siete. Za potlesku postojačky následne Viktor Pečovský opustil ihrisko, keď ho vystriedal Gono. V 17. minúte mal po Vallovom centri na hlave gól Paur, Dráb však jeho pokus vytiahol mimo bránu. Vyrovnať mohli hostia v úvode 19. minúty, keď po rýchlom centri zľava hlavičkoval Hovhannisyan, avšak v behu nestihol loptu lepšie umiestniť.

V tej istej minúte to skúšal na druhej strane v dobrej šanci Myslovič, jeho pokus však Dráb bez problémov pokryl. Po súvislejšom tlaku sa v 29. minúte dostali Žilinčania do dvojgólového vedenia. Vynikajúcu akciu zľava a prihrávku Bernáta zakončil do prázdnej brány zblízka Paur. V 33. minúte už to mohlo byť 3:0. Iľko však z tesnej blízkosti napálil len do gólmana hostí a z dorážky Bernát tesne minul pravú žrď. Po jednom z protiútokov sa k strele zo strednej vzdialenosti dostal Kvocera, jeho pokus z 36. minúty Petráš len vyrazil nad. Do šatní tak odchádzali oba tímy za stavu 2:0.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Druhý polčas začal za výdatného dažďa. Gonov pokus v 48. minúte z diaľky vyrazil Dráb na roh. V 53. minúte zvýšili domáci vedenie, keď po priamom kope Bernáta s prekvapivou rozohrávkou skóroval tvrdou strelou Branislav Sluka. V 64. minúte dal o sebe vedieť Diarra. Po jeho peknej akcii to skúšal technicky Popovits, ale prestrelil. Už o pár sekúnd sa však znova tešili domáci zásluhou Bernáta, keď sa najprv cez obranu preštrikoval Vallo a následne nacentroval Ďuriš. Proti strele z voleja už Dráb nemal šancu. V 71. minúte sa opäť pripomenuli domáci, keď strela Ďuriša spoza pokutového územia skončila tesne nad bránou.

Ďalší pokus mal o necelé 3 minúty neskôr, keď prihrávku po zemi od Sluku zľava nenamieril presne. Do tretice sa mu to však v 74. minúte podarilo, keď hlavou zužitkoval center Valla. 5:0. V 83. minúte sa odhodlal k strele z diaľky Bichakchyan, tá však skončila pár centimetrov od pravej žrde. Z následného protiútoku neskončil v bráne sympatický pokus z diaľky od Popovitsa. Domáci sa v závere ešte snažili zvýšiť svoje vedenie, v 87. minúte vyrážal Myslovičovu bombu Dráb. V minútovom nadstavenom čase sa už nič nestalo a domáci tak vyhrali 5:0.

MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 5:0 (2:0)

Góly: 13. Iľko, 29. Paur, 53. Sluka, 64. Bernát, 74. Ďuriš. Rozhodovali: Smolák – Benko, Žákech, ŽK: Neofytidis (Michalovce), 1458 divákov

Žilina: Petráš – Vallo, Minárik, Kiwior, Sluka – Bernát, Pečovský (13.Gono), Myslovič – Ďuriš, Paur (55. Kurminowski), Iľko (68. Bichakchyan)

Michalovce: Dráb – Konstantinidis, Kolesár, Grič, Vojtko, Mendez – Kvocera (71. Pásztor), Neofytidis, Begala (76. Lukčo), Popovits – Hovhannisyan (60. Diarra)

Pavol Staňo, tréner Žiliny: „Ja si myslím, že dnes sme ukázali kus pekného futbalu. Boli sme priamočiari, snažili sme sa nabiehať, byť celý čas v ponuke. Podľa mňa sme hrali moderný futbal, na ktorý sa dá pozerať. Dúfam, že cesta, ktorú sme si spoločne vybrali, bude mať úspešné pokračovanie a tí hráči ostanú spolu a môže z toho byť v budúcnosti jedno veľmi dobré mužstvo.“

Viktor Pečovský, stredopoliar Žiliny a lúčiaci sa rekordér v počte štartov vo FL: „Vedel som, že budem hrať 12 minút, tak som si to nesmierne užíval. A aj vďaka chalanom a tomu gólu to bolo krajšie a dá sa povedať, že som sa rozlúčil s kariérou gólom na ihrisku. Som nesmierne rád, že klub také niečo pre mňa spravil a veľmi si to vážim. Tlačili sa mi slzy do očí, človek to neoklame, ale snažil som sa čo najmenej plakať, potom ma najviac dojala moja rodinka, keď tam rozprávala, to bolo pre mňa naj. Vážim si moju kariéru a som na ňu hrdý, nikdy som možno ani o takom niečom nesníval a som za to nesmierne rád.“

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: „Žilina vyhrala zaslúžene, ale my sme im k tomu ľahkému víťazstvu pomohli svojim výkonom. Určite bez nasadenia, bez súboja nemôžeme s nikým vyhrať. Opakujú sa nám zápasy, v ktorých inkasujeme po hrubých individuálnych chybách, ale musíme to hodiť za hlavu. V utorok nás čaká zápas play off a na to sa teraz musíme sústrediť.“

MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 5:0 (2:0)