Aktualizované Šport Iné športy

Dávid Gajdoš z plaveckého klubu Orca Michalovce získal vzácnu medailu. Podarilo sa mu vyhrať majstrovské ocenenie.

Ilustračný obrázok k článku Veľký talent michalovského plávania: Dávid Gajdoš vybojoval medailu na majstrovstvách Slovenska

Slovenská plavecká federácia zorganizovala v spolupráci s technickým usporiadateľom KPŠ Nereus Žilina Majstrovstvá SR Open. Na 50-metrovej krytej plavárni v Žiline sa predstavilo dovedna 238 plavcov zo 41 plaveckých oddielov. Medzi nimi bol aj Dávid Gajdoš z plaveckého klubu Orca Michalovce.

Zlato aj striebro

Zaujímavým na majstrovstvách bolo aj zastúpenie krajín – Rakúsko, Azerbajdžan, Česká republika, Maďarsko, Spojené štáty americké a samozrejme, Slovensko. Majstrovstvá Slovenska v plávaní vyvrcholili v nedeľu v mestskej plavárni v Žiline druhým súťažným dňom. Súťaž bola rozdelená na dve časti a to Majstrovstvá SR Open (M-SR Open,absolútne poradie) a Majstrovstvá SR (M-SR).

V Majstrovstvách SR Open (absolútne poradie) v disciplíne 50 m prsia zvíťazil Peter Ďurišin z FTVŠ UK Lafranconi časom 29,47 s. O 12 stotín sekundy neskôr dohmatol Maďar Matyás Kereszté. Tretí bol so stratou 24 stotín na víťaza David Gajdoš. „Pre Majstrovstvá SR bol v disciplíne 50m prsia Dávid Gajdoš druhý s časom 29,71s,“ uviedli zo Slovenskej plaveckej federácie.

„V disciplíne 100m prsia bol Dávid Gajdoš prvý aj v hodnotení M-SR Open aj v hodnotení M-SR s časom 1:05,35,“ dodali usporiadatelia.

Účasť na olympiáde

Dávid Gajdoš nie je v plávaní žiadnym nováčikom. Získal v marci tohto roku 2019 titul Čin roka za titulu majstra SR v na krátkom aj dlhom bazéne (disciplína 50m prsia), splnenie limitu a účasť na Majstrovstvách Európy juniorov Helsinky, Fínsko (disciplína 50m prsia).

Jeho doteraz najvýznamnejší úspech bolo splnenie limitu a účasť na Olympijských hrách mládeže Buenos Aires, Argentína, (disciplína 50m prsia).

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Vo fotogalérii nižšie si môžete pozrieť zábery z dobrovoľnej akcie michalovského plaveckého klubu, keď nedávno vyčistili okolie Michaloviec od odpadkov.

Michalovskí plavci, ich rodičia aj tréneri: Vyčistili prostredie od bordelu