Veterán Šechný v Michalovciach končí: Hrať bude iba v Humennom

Hokejový veterán Richard Šechný bude v kariére napokon pokračovať iba v drese druholigového Humenného. Trojnásobný majster Slovenska mal pôvodne ambíciu hrávať i 1. ligu v drese Michaloviec.

Ilustračný obrázok k článku Veterán Šechný v Michalovciach končí: Hrať bude iba v Humennom
Zdroj: Dnes24.sk

Šechný bude v Humennom pôsobiť zároveň aj ako hrajúci tréner v Humennom. Informácie priniesla stránka novinyzemplina.sk.

Opúšťa Michalovce

Nie je to prvýkrát, čo Šechný opúšťa michalovský klub. Už pred sezónou 2015/2016 došlo k jeho nezhodám s prezidentom Dukly Michalovce Alexandrom Černegom, po ktorých Šechný zamieril do Prešova. Staré spory sa však pred aktuálnou sezónou vyriešili a Šechný plánoval dohrať kariéru v Michalovciach. Súčasne prijal možnosť hrávať druhú ligu v Humennom, kde pôsobí v pozícii hrajúceho trénera. Účasť v dvoch ligách však bola pre onedlho 45-ročného hokejistu veľkým sústom.

Nová výzva

„Myslel som si, že sa to dá zvládnuť, ale bolo to časovo náročné. Preto som sa rozhodol, že sa budem venovať iba Humennému. Trénerstvo je pre mňa nová výzva, s ktorou sa chcem popasovať,“ uviedol Šechný pre novinyzemplina.sk. Skúsený hokejista dostal na rozlúčku s Duklou pamätný dres od prezidenta klubu. Bohatú kariéru tak napriek svojim pôvodným plánom napokon zrejme uzavrie v Humennom. „Túto sezónu ešte dohrám tam a po nej chcem skončiť,“ dodal Richard Šechný.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame