Rôzne

Vianočné svetielka v okolí Michaloviec: Pred domami môžete nájsť srnky aj soby

Vianočná atmosféra ešte nekončí. Na rôznych miestach to stále hýri svetielkami všakovakých sviatočných výzdob. Tak je tomu i v okolí Michaloviec.

Ilustračný obrázok k článku Vianočné svetielka v okolí Michaloviec: Pred domami môžete nájsť srnky aj soby
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Večerné prechádzky alebo napríklad cesty autom majú počas týchto dní svoje čaro. Na mnohých miestach to takpovediac svetielkuje. Priestory pred rodinnými domami či ulice rozžiarujú svetlá vianočnej výzdoby.

V mnohých kútoch západného sveta sú kadejaké svetelné ozdoby na rodinných domoch veľmi obľúbené. Takýto zvyk prenikol aj k nám a to i do okolia Michaloviec. Ako sme boli svedkami, napríklad niektorí ľudia si dali vo sviatočnom období umelý stromček pred vchodové dvere svojho príbytku a ozdobili ho svetelnou reťazou. Ďalší svetielka natiahli napríklad na kríky či tuje. „My máme LED osvetlenie, nepotrebuje toľko elektrickej energie,“ povedal nám pán Milan. Ten si natiahol svetielka na strechu a okná domu.

V okolí Michaloviec náš zrak zaujali aj nafúknutí snehuliaci, ktorí zdobia dvor. „Sú nielen ozdobou, ale aj istotou v prípade, že sneh nenapadne, deti majú aj tak snehuliakov,“prez­radil nám hrdý majiteľ.

Okrem domov či záhrad však môžete stále aj v týchto dňoch vidieť i ozdobené celé ulice. V odlesku vianočných svetielok sme sa vybrali do ulíc s naším fotoaparátom. Aké zábery sa nám podarilo objektívom zaznamenať, si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z MIchaloviec a okolia

Fotky vianočnej svetelnej výzdoby v okolí Michaloviec
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie