Veronika Ondo-Cholewová Správy

Video žiakov ZŠ Pavla Horova vyhralo celoslovenskú súťaž: Nejde o ich prvé víťazstvo

Žiaci Základnej školy (ZŠ) Pavla Horova v Michalovciach uspeli v celoštátnej súťaži. Zahviezdili s vlastným videom, za ktoré získali hodnotné ceny pre seba i svojich spolužiakov.

Ilustračný obrázok k článku Video žiakov ZŠ Pavla Horova vyhralo celoslovenskú súťaž: Nejde o ich prvé víťazstvo
Zdroj: TASR

Úspech školákom z Michaloviec priniesol druhý ročník súťaže s názvom Bezpečné školy. Vyhlásila ju spoločnosť Slovanet. Cieľom projektu je vzdelávať žiakov na oboch stupňoch základných škôl v oblasti informačných technológií a počítačovej gramotnosti. Má ich zároveň upozorniť na nástrahy internetu. Práve pre žiakov základných škôl môže byť výborným pomocníkom, ale aj veľkou hrozbou.

Zvíťazili s videom

Žiaci michalovskej školy zaslali do súťaže takmer trojminútové video, na ktorom pracovali asi 20 hodín. Ukázali v ňom, ako je ZŠ zabezpečená proti prezeraniu nevhodných stránok a ako prospešný vie byť jej kamerový systém pre bezpečnosť detí a ochranu majetku školy. „Žiaci si krátky film natočili, postrihali a zaslali do súťaže sami. Na videu pracovali počas hodín informatiky. Pre seba a školu získali za víťazstvo darčeky a IT techniku asi za 10.000 eur,“ informoval riaditeľ ZŠ Slavko Pavolko. Išlo konkrétne o wifi pripojenie pre vybranú PC učebňu na tri roky zadarmo, jej vybavenie novými počítačmi a takisto o hardvérové zabezpečenie siete.

Nejedno víťazstvo

Víťazstvo v celoslovenskej súťaži nebolo prvým v histórii ZŠ. Pred pár rokmi vyhrali o najlepšiu webovú stránku základných škôl, ktorú používa dodnes. Žiaci tu nájdu napríklad študijné materiály v elektronickej podobe či aktuality zo života školy s foto a video materiálmi.

Žiaci ZŠ Pavla Horova si nerozumejú iba s IT technikou. Úspešní sú aj na olympiádach v slovenskom jazyku či dejepise. Školu pred časom reprezentovala úspešne Alexandra Behunčíková. Na celoštátnej olympiáde v dejepise skončila naposledy tretia, predtým si z nej odniesla prvenstvo. V slovenskom jazyku sa aktuálne darí žiačke Sáre Balážovej, ktorá sa po úspechu v okresnom kole prebojovala na krajskú olympiádu do Košíc.

Majstri

Riaditeľ Pavolko, ktorý je učiteľom telesnej výchovy, je hrdý aj na športové úspechy žiakov, a tých nie je málo. „Máme dvojnásobné majsterky Slovenska vo florbale dievčat, navyše raz získali striebro a raz bronz,“ poznamenal s tým, že úspešní bývajú aj školskí strelci so vzduchovými zbraňami. Škola sa pýši majstrami Slovenska v dievčenskej i chlapčenskej kategórii. Mimoriadne sa darilo na tohtoročných aprílových majstrovstvách žiakovi Radovanovi Padovi. Z 300 bodov vystrieľal celkovo 295 a súťaž vyhral. Majsterkou Slovenska sa vtedy stala vo svojej kategórii Natália Padová.

„Sme majstri Slovenska,“ si zakričali v marci 2014 mladí korčuliari školy. Po úspechoch v okresnom i krajskom kole zvíťazili vtedajší prváci z Michaloviec i v celoštátnom. Súťaž Korčuľuje celé Slovensko zorganizoval Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s hokejovými klubmi.

Môže vás zaujímať:

Škola v Michalovciach je v kurze, čo je za tým? Riaditeľ v teplákoch aj v montérkach, aj trieda mimoňov…

Michalovská škola zaviedla ako prvá špeciálne písmo: Je vhodnou alternatívou pre ľavákov či dyslektikov

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie