Vyhrotené emócie a nečakaný zásah Mašlonku: Na ľad došiel i tréner Valtonen

Michalovskí hráči HK Dukla Ingema si to rozdali na ľade s HK Poprad. Doslova. Padali aj hokejky do tváre.

Ilustračný obrázok k článku Vyhrotené emócie a nečakaný zásah Mašlonku: Na ľad došiel i tréner Valtonen
10
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hra HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad začala v utorok 20. apríla 2021 ofenzívne. Po pár minútach bola už aj „strkanica“. Popradčania hrali útočne, aj Michalovčania. Priebeh bol na začiatku podobný ako predošlý zápas. Prvý gól totiž strelili naši súperi v prvej tretine a rovnako sme ho vrátili aj my.

Ofenzívna hra

Druhá tretina bola tvrdá. Michalovský hráč Mašlonka skončil zrazený a zrazený na mantinel. Trestné minúty pre popradského hráča za tvrdý zásah. Druhá tretina priniesla 2:1 pre nás, ale situácia sa vzápätí otočila na 2:2.

Emócie sa stupňovali, tréner bol nespokojný s rozhodnutiami rozhodcov.

V poslednej tretine sme na začiatku prehrávali 3:2. Onedlho padol 4. gól do bránky Michaloviec a Poprad viedol. Hra sa stupňovala, hráči hrali ofenzívnejšie. Na ľadovej ploche bolo množstvo súbojov.

Pár minút pred koncom si michalovská Dukla zahrala presilovku. Určite nás potešilo aj to, keď Popradčania dostali trestné minúty za vyhodenie puku za mantinel v réžii ich brankára. Piati na troch, takto sme hrali v presilovke asi tri minúty pred koncom.

Hokejovým fanúšikom

Horúco na ľade

HK Dukla Ingema Michalovce mala výbornú pozíciu v hre proti štyrom Popradčanom. Piaty gól sme inkasovali pár sekúnd pred koncom, horúce chvíle na ľadovej ploche vrcholili.

Šokoval Mašlonka a jeho tvrdý útok na Skokana po jeho strele na našu prázdnu bránu. Haščák sa ohnal hokejkou po hráčovi Michaloviec – kanadský obranca Mark Louis trafenie do tváre len tak nenechal. Aj on dostal trest do konca zápasu, na čo sa michalovský tréner opýtal v angličtine rozhodcov „za čo?“. Necelých 10 sekúnd do koncom padali tresty pre oba tímy.

Výsledok 5:2 pre Poprad. Vyhrotené emócie v závere zápasu videli aj hráči na michalovskom trénerovi. Na stred klziska vyšiel fínsky tréner Tomek Valtonen za rozhodcami. Asistent trénera Ivan Droppa sa tiež rozhodol čosi komunikovať s popradskými hráčmi. Emócie boli pochopiteľné.