Veronika Ondo-Cholewová Šport Iné športy

Výmena hokejového obrancu Holanďana Mike Dalhuisena: Kto ho nahradí?

Tipsportligové hokejové kluby HK Poprad a HK Dukla Ingema Michalovce sa dohodli na hráčskej výmene dvoch obrancov.

Ilustračný obrázok k článku Výmena hokejového obrancu Holanďana Mike Dalhuisena: Kto ho nahradí?
3
Galéria

Z Popradu zamieril do Michaloviec 29-ročný Ján Ťavoda, opačným smerom putoval rovnako starý Holanďan Mike Dalhuisen. Kluby o výmene informovali na oficiálnych stránkach.

Výmena

Prvý Holanďan v histórii najvyššej slovenskej súťaže sa v drese tipsportligového nováčika prezentoval ako ofenzívny obranca. V 33 zápasoch nazbieral 18 kanadských bodov za 5 gólov a 13 asistencií. V nedávnom období sa však viackrát nevošiel do zostavy trénera Miroslava Chudého a situácia napokon dospela až k výmene.

„Novinky o mojej výmene prišli veľmi náhle a bolo to pre mňa trocha neočakávané. Moje pocity bezprostredne po stretnutí s manažmentom HK Poprad však boli veľmi pozitívne a motivačné. Ambície mám totiž vysoké, chcem čo najviac pomôcť tímu a doniesť majstrovský titul do Popradu,“ uviedol Dalhuisen pre klubový web HK Poprad.

Piaty klub

Pre Jána Ťavodu pôjde už o piaty klub v rámci najvyššej slovenskej súťaže. Okrem Popradu už pôsobil aj v Banskej Bystrici, Žiline a Zvolene. V ročníku 2019/2020 odohral za „kamzíkov“ 30 stretnutí, v ktorých získal 5 bodov za asistencie. Aj Ťavoda bol viackrát v pozícii náhradníka.

Pozrite si na fotkách nového obrancu Michaloviec.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Nový hráč HK Dukla Ingema Michalovce: Posilou je Ján Ťavoda (29)
3
Galéria

K športu má blízko aj naša socha cyklistu v Michalovciach. Pozrite si ju vo videu nižšie :-)

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie