Šport Iné športy

Vysoká divácka návštevnosť na zimnom štadióne: Povzbudzovali tisícky fanúšikov

Hokejisti Michaloviec zvládli doma duel proti tímu MAC Újbuda a v 33. kole Tipsport ligy zvíťazili 5:2. Zastavili tak sériu neúspechov na piatich zápasoch.

Ilustračný obrázok k článku Vysoká divácka návštevnosť na zimnom štadióne: Povzbudzovali tisícky fanúšikov

Pred kvalitnou diváckou návštevou vyše 3700 divákov sa Michalovce na svojho súpera vrhli od úvodu a ich tlak vyvrcholil gólom Petra Galamboša v prvej presilovej hre zápasu. Ten istý hráč pridal aj druhý presný zásah v polovici prvej tretiny, keď presne trafil od modrej čiary.

Lenže hostia sa nezlomili a postarali sa o to, že duel mal vyrovnaný priebeh, v 16. min znížil na 1:2 István Terbócs. Aj úvod do druhej časti hry mali lepší Zemplínčania, k Villemu Korhonenovi sa odrazil puk od mantinelu a 47 sekúnd po začiatku druhej tretiny bolo 3:1.

V ďalšom priebehu boli domáci lepší, no štvrtý gól pridali až v početnej výhode v 54. min vďaka Marekovi Mašlonkovi. Hostia stále odmietali zložiť zbrane a skóre vylepšil taktiež v presilovke Brance Orbán. Výsledok pečatil Samuel Chalupa pri power play.

HK Dukla Ingema Michalovce – MAC Újbuda 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

• Góly: 5. Galamboš, 11. Galamboš (Novický), 21. Korhonen (Ventelä), 54. Mašlonka (Lalancette, Ventelä), 60. Chalupa (Hvila, Toma) – 16. Terbócs (Pitt), 58. Br. Orban (Langkow, McNally)

Rozhodovali: Korba, Juhász (Maď.) – Smrek, Soltész (Maď.), vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Kolba (Michalovce) 10 min za napadnutie krku a hlavy, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3741 divákov

• HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Ventelä, Vorobjev, Kolba, Hančák, Novický, Mesikämmen – Spilár, Lalancette, Korhonen – Mašlonka, Galamboš, Hričina – Giľák, Linet, Safaralejev – Hvila, Toma, Chalupa
  • MAC Újbuda: Halász – Pozsgai, McNally, Bl. Orbán, Carlisle, Fejes, Garát, Dóczi – Sofron, Stretch, Klempa – Bodó, Langkow, Br. Orbán – Terbócs, Pitt, K. Nagy – Szigeti, Majoross, Kreisz

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Pozrite si aj, ako strhli na seba pozornosť hokejisti v nemocnici.

FOTO spomienky: Strhli na seba pozornosť. Nemocnicu navštívili hokejisti