Výstavba komunitného centra v osade Angi mlyn? Už je vo finálnej fáze

Výstavba komunitného centra (KC) v michalovskej osade Angi mlyn je vo finálnej fáze. Ukončenie stavebných prác predpokladajú už v tomto mesiaci.

Ilustračný obrázok k článku Výstavba komunitného centra v osade Angi mlyn? Už je vo finálnej fáze
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Informovala o tom hovorkyňa michalovskej radnice Iveta Palečková. Tá doplnila, že novopostavený objekt dispozične pozostáva z kancelárie komunitných pracovníkov, zo spoločenskej miestnosti, ktorá zároveň slúži na skupinové aktivity, je tam kuchynský kút a sociálne zariadenia pre klientov a personál.

Aj stredisko osobnej hygieny

„Súčasťou KC je aj stredisko osobnej hygieny, ktoré bude slúžiť na zabezpečenie nevyhnutnej osobnej hygieny pre ľudí bez prístrešia, ťažko zdravotne postihnutých a ľudí v dôchodkovom veku,“ priblížila. Jeho kapacita zatiaľ nie je schválená, Úrad verejného zdravotníctva SR tak urobí po obhliadke budovy. „Ale stavia sa s výhľadovou kapacitou do 30 klientov,“ doplnila.

Mesto získalo na túto aktivitu financie z Operačného programu Ľudské zdroje vo výške takmer 108 000 eur, spolufinancovanie tvorí suma niečo vyše 28 000 eur. Práce na stavbe začali v septembri.

Viaceré služby

V komunitnom centre podľa hovorkyne budú pracovať traja zamestnanci, poskytovať budú viaceré služby, medzi ne patrí základné sociálne poradenstvo, prevencia sociálno-patologických javov, podpora začleňovania klientov do existujúcich sociálnych sietí, štruktúr, služieb a inštitúcií či pomoc pri efektívnom riešení sporov a konfliktov v komunite.

Palečková dodala, že ich pracovnou náplňou bude tiež podpora záujmovej činnosti a zmysluplného trávenia voľného času, vzdelávania detí a mládeže, ale aj iniciatív obyvateľov v oblasti zdravého a čistého životného prostredia, tiež realizácia zdravotnej osvety či osvety v oblasti plánovaného rodičovstva. Pomáhať budú obyvateľom komunity v oblasti bývania a zvyšovania zodpovednosti zaň, poskytovať budú tiež služby podpory pre zvyšovanie zamestnateľnosti a zamestnanosti, vrátane základného poradenstva.

Hovorkyňa radnice podotkla, že KC v meste už funguje, zatiaľ v dočasných priestoroch III. Základnej školy na Mlynskej ulici.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: TASR

Odporúčame